CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

10 nejlepších auto-lodí


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »

Autolodě, automobilové lodě, hybridní lodě, obojživelné vozy, všechno to jsou názvy pro speciální kategorii vozů, kterou si dnes představíme. Jedná se o vozy, se kterými lze cestovat po vodě i po souši. Tyto vozy nelze jen tak snadno zakoupit, jedná se povětšinou o rarity nebo o vozy určené skutečně náročným uživatelům
Pokud nepatříte mezi tajné agenty, zřejmě vám bude připadat jejich použití nesmyslné, ale opak je pravdou, jedná se o technologické unikáty dokazující lidskou šikovnost při překonávání nástrah na cestách. Jen si představte, jaké by to bylo se dostat s vozem na druhou stranu rybníka, řeky nebo mořského zálivu, aniž byste se u toho namočili. Představíme si 10 nejlepších modelů, možná, že některé z nich budete znát.

1.VW Type 166

img

Tento obojživelný vůzý vznikl během druhé světové a Němci mu neřekli jinak, než Schwimmwagen.

2.Gibbs Aquada

img

Na první pohled připomíná starý Citroen, ale jedná se o obojživelný vůz vyrobený společností Gibbs Sports Amphibians. Na souši se umí dostat na rychlost až 160km/h, ve vodě se umí pohybovat rychlostí až 50km/h.

3.Wet Nellie

img

Vůz postavený na základě filmového obojživelného vozu z bondovky „Agent, který mě miloval“. Bohužel se nejedná o obojživelný vůz, ale o Lotus Esprit, který bylo přestavěn na ponorku. Nyní ho vlastní miliardář Elon Musk.

4.Amphicar

img

Amphicar Model 770 je zřejmě nejpopulárnější obojživelné auto na světě. Jednalo se o první sériově vyráběný vůz svého druhu. Navlhnul ho Hanns Trippelem a vyrábělo se v Německu v letech 1961-1965. Celkem se vyrobilo 4000 kusů.

5.Ferrari Barchetta

img

No dobrá, je to legrace, nejedná se o obojživelný vůz. Barchetta však v italštině znamená „malý člun“. Jen si představte, jak by bylo pěkné poslat tento drahý supersport pod hladinu.

6.Dřevěné Ferrari F50

img

O tuto raritu se postaral umělec Livio De Marchi, ze smrkového dřeva vyřezal věrohodnou kopii vozu Ferrari F50 a nyní tento vůz slouží jako loďka, která brázdí kanály Benátek.

7.Dutton Surf

img

Velmi populární vůz, jehož výrobce nejprve vyráběl sportovní vozy a pak přesedlal na obojživelné. Tento vůz po souši pohybuje rychlostí až 136km/h a na vodě rychlostí až 10km/h.

8.Watercar Python

img

Jedná se o dosud nejdražší a nejrychlejší obojživelné vozidlo, po vodě se pohybuje rychlostí až 100km/h a na souši až 200km/h.

9.Buick Riviera

img

Nyní vás opět zklameme, nejedná se o obojživelný vůz, ale o jedno z nejkrásnějších vozidel, které bylo kdy vyrobeno, svou zadní částí a celkovým tvarem připomíná spíše loď, nežli auto, a proto bylo možná tak populární.

10.Rinspeed Splash

img

Jeden z nejnovějších obojživelných vozů. Byl představen již v roce 2004 v Ženevě a jeho zajímavostí je skutečnost, že neprodukuje žádné emise. Po vodě se dokáže prohánět rychlostí až 80km/h.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »