CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

10 nejmenších aut na světě


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »

Pokud se vám zdá, že malá auta vystupují z módy, tak jste na omylu. Je sice pravda, že současnému trhu vévodí SUV a sedany, ale i tak disponují nespočtem výhod. Snadno se s nimi parkuje, nezaberou místo v garáži, mají nízkou spotřebu a pokud se vám porouchají, rozhodně je jednodušší je dotlačit k nejbližší pumpě. Představíme si 10 nejmenších vozů, na které na automobilovém trhu narazíte:

1. Ford Ka

img

První model byl představen již v roce 1996, svými rozměry je menší, než Mini Cooper. Ve většině Evropy je, díky bezpečnosti, značně nepopulární, ale vysoké popularity se těší například ve Velké Británii.

2. Bolloré BlueCar

img

Malé nenápadné auto vyráběné ve Francii. Jedná se o elektrovůz, jeho maximální rychlost je 135km/h, dojezd má 250km a dokáže se plně nabít za 6 hodin.

3. Think City

img

Malý elektrický vůz, který vyráběla Norská společnost Think. Byl určený pro trh v USA, ale společnost jeho výrobu ukončila z důvodu finančních problémů.

4. Smart Fortwo

img

Tento vůz se začal poprvé vyrábět v roce 1998, tehdy pod názvem Smart City Coupe. Nejnovějším nástupcem je elektrický Fortwo Ed.

5. Daihatsu Copen

img

Japonské dvoumístné autíčko pro nenáročné. Objevilo se v roce 2001 a je určeno jen pro evropský a japonský trh.

6. Kandi Coco

img

Elektrický roadster, který je určený pro obyvatele Oklahomy jen za cenu 900 dolarů, v rámci daňových úlev. Je jen pro 2 osoby a je tu od roku 2009.

7. Reva G-Wiz

img

Elektrovůz vyrobený společností REVA Electric Car Company (RECC) v Bangalore, v Indii. Vozy jsou k dispozici ve Velké Británii, ale ne v USA.

8. Tango

img

Elektrovůz vyrobený společností Commuter Cars. Ačkoliv je malý, z 0 na 100km/h se dostane pod 4 vteřiny.

9. Lumeneo Smera

img

Moderní francouzský vůz poháněný elektřinou. Překvapí zejména svým designem, méně pak svým výkonem.

10. ElBil Norge Buddy Cab

img

Miniaturní elektrovůz, který spatřil světlo světa už v roce 2001. Byl vyroben v Norsku.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »