CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

10 nejtvrdších motoristických závodů planety


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »

Na světě existují motoristické závody, které možná považujete za drsné, dnes si ovšem představíme 10 nejtvrdších motoristických závodů planety. Některé z nich možné znáte, některé ne.

10.King of the Hammers

img

Když spojíte vysokorychlostní pouštní jízdu s jízdou přes těžké kamenné pláně, vznikne vám jedinečný závod King of the Hammers.

9.Rainforest Challenge

img

Extrémně těžký 6-ti denní závod skrze malajskou džungli. Závodí zde pouze speciálně upravené vozy 4x4, jiné by tu neměly šanci.

8.Nurburgring 24

img

Složitý okruh, který se nachází v Německu a má délku přes 20 km. Nachází se na něm přes 70 zatáček a průměrná rychlost vozů se během závodu pohybuje přes 150km/h.

7.Pikes Peak

img

Složité stoupání v Colorado Rockies, které bylo považováno ze nebezpečné kvůli nezpevněné cestě. Od dob co se zpevnila betonem je však ještě nebezpečnější než dříve.

6.Le Mans

img

24 hodinový závod, který si vyžádal už přes 80 obětí. Není divu, závodníci se zde prohánějí v rychlosti přes 250km/h a kvůli vysoké úmrtnosti už se uvažovalo i o zrušení závodu. Jediná chyba může končit smrtí.a může končit smrtí.

5.Isle Of Man Tourist Trophy

img

Zkráceně IOM TT je motocyklový závod, který je považován světově za nejsmrtelnější. Zahynulo v něm již 239 závodníků. Toto číslo stále roste, jelikož jsou na trati používány stále rychlejší motocykly.

4.East African Safari Rally

img

Jeden z nejtěžších závodů pořádaných v Africe. Jeho délka je 1000 kilometrů a náročný je hlavně díky nerovnému terénu, který je po celé trati.

3.Erzberg Rodeo

img

Závod, který znamená opravdové opotřebení. Jezdí se skrze důl v Rakouských Alpách. Z 1500 kvalifikovaných závodníků jich do závodu vstoupilo 500 a závod jich dokončilo jen devět.

2.Rally Dakar

img

Dříve tento závod probíhal z Paříže do Dakaru, než se přestěhoval. Jedná se o jeden z nejtěžších závodů, kde mnoho závodníků zemře, někteří podlehnou infarktu a někteří se i zhroutí. Závod byl tak nebezpečný, že se přesunul do Jižní Ameriky. Překážkou byly především povětrnostní a teplotní podmínky v kombinaci s těžkým terénem.

1.Baja 1000

img

Velmi obtížný závod přes Mexickou poušť. Trať je dlouhá přes 1000 kilometrů a hlavním nepřítelem závodníků je špatný kurs, takže se dá říci, že si každý závodník může závod pokazit jedině sám


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »