CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

10 značek aut, které možná ani neznáte


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Zatímco některé značky vozů potkáváme na každém kroku v takovém množství, že známe jejich modely téměř nazpaměť, tak existuje mnoho automobilek, které si v Čechách nevydobyly své místo pod sluncem a známe je jen od vidění nebo vůbec. Dnes si představíme 10 značek, které u nás nemají tradici a pro vás to může být zpestření současného rozhledu o zajímavých značkách.

1. Caparo

Pokud si představujete rodinné vozy, tak jste na omylu. Caparo Vehicle Technologies je konstruktérem závodních vozů a můžete ho znát pod svým slavným modelem Caparo T1.

2. Tesla Motors

Z dílny této automobilky automobilky putují luxusní vozy a pokud ji neznáte, tak je nejvyšší čas se s jejími vozy seznámit, jezdí totiž na elektřinu a jejich popularita neustále roste.

3. Morgan

Britská automobilka, která neplýtvá talentem, ale vyrábí unikátní supersporty a luxusní vozy nejen pro anglické gentlemany. Velmi populární jsou i její tříkolové automobily.

4. Noble

Další z britských automobilek, které nejsou příliš známé. Tato vznikla teprve v roce 1999 a na svém kontě má jen sportovní vozy, které se vyznačují náhonem na zadní kola.

5. Proton

Vozy této značky u nás jen tak nenajdete, sídlo automobilky je v Malajsii a už přes 30 let dodává osobní vozy na asijský, ale i jihoafrický trh.

6. Vauxhall

Britská automobilka s mnohaletou tradicí, která dokonce vyráběla i tanky během 2. světové války. Dnes vyrábí osobní vozy pro celou Británii.

7. Saturn

Americká automobilka spadající po GM. Vznikla v roce 1985 a původním záměrem bylo dodávat levné vozy pro americký trh. S tím ji předstihli Japonci a tak se její vozy nestaly příliš populárními.

8. Abarth

Italská automobilka, která má na svém kontě závodní vozy i osobní vozy, které jsou specifické svými miniaturními rozměry.

9. MG

MG Car Company je britská automobilka, která svoji produkci soustředila zejména na sportovní a luxusní vozy.

10. Caterham

Naší desítku zakončíme opět britskou automobilkou, tentokrát jde o Caterham Cars, který se soustředí a výrobu závodních vozů.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »