CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

2015 Mini One First 5-Door


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Stejně jako u módních trendů i ve světě automobilů jsou určité zákony, které ovlivňují oblíbenost určitých modelů. Mini Cooper je jedním z modelů, který právě patří mezi nejoblíbenější značky na trhu. Není se tedy čemu divit, že není zrovna levný. Nicméně to nás až tolik nepřekvapuje. Novinka, která nás bude zajímat pro rok 2015 je nenápadné označení One neboli první.
Mini Cooper do svého repertoáru zařadil pětidvéřový vůz, který nabídne tříválce o objemu 1,2 litru. Díky tomu klesne výkon hluboko pod 100 koňských sil. Méně výkonu nabídne lepší ekonomiku ve spotřebě paliva. Pojďme se blíže podívat na tento zbrusu nový model.

Exteriér

Vzhled Mini One je shodný se základním modelem, což znamená, že dveře mají sportovní charakter a na předním nárazníku najdeme znak „One“. Jedná se o cenově dostupněji verzi pětidvéřového hatchbacku Mini. Neočekávejte žádné pruhy, či vlastnoručně malovanou střechu. Mini One postrádá tyto funkce. V nabídce najdete 15-palcová kola s tenkými pneumatikami.

Interiér

Mini zatím poskytuje skromné informace o interiéru vozu. Bezpečně však můžeme předpokládat několik funkcí, které nabízí standardně dražší Cooper či Cooper S. Vůz s největší pravděpodobností bude obsahovat kůží potažené sedačky, sportovní volant a různé režimy jízdy. Základní uspořádání kabiny zůstalo beze změny. Velké knoflíky ve středovém panelu bude mít k dispozici každý řidič, který si Mini One pořídí.

Hnací ústrojí

Pod kapotou vyniká Mini One mezi ostatními modely Cooper. Skloněná kapota ukrývá tříválcový motor o obsahu 1,2 litru. V základní verzi nabídne 75 koňských sil a 110 liber-stop točivého momentu. V tomto důsledku vytáhne One zrychlení z nuly na sto za 13,4 sekundy. Výhodou však bude znatelně nízká spotřeba paliva. Ta by se měla pohybovat kolem 5,2 litrů na 100 kilometrů. Je to tak jedním z největších taháků, které Mini One 2015 nabízí.
Mini One 2015 je lepší, cenově dostupnější a příjemnější automobil, na který milovníci Cooper vozů čekali už dlouhou dobu. Snad splní všechna očekávání, která na něj spadají ještě před vyjetím z depa.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »