CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

2016 Ford Shelby GT350R Mustang


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Když Ford oznámil novou verzi Ford Shelby GT350 Mustang, strhla se pořádná mela. Přebudovaný Mustang přišel s masivním vylepšením oproti svému předchůdci. Do vínku se mu dostalo nezávislé zavěšení zadních kol, revidovaný interiér, nový druh motoru a spoustu dalších detailů.
Pojďme si blíže představit model Shelby GT350R Mustang, kterému ještě ani nezaschla barva na štítku. Výkonnější a hrozivější Mustang na světě nenajdete.

Exteriér

Design vozu je založený na klasické verzi GT350. Model s nálepkou R všechno podědil, včetně hrozivého těla, přetvořeného čumáku, zadního difuzoru a upravených blatníků. Pro zvýšení přítlaku, byl na podvozek přidán panel, který zlepšuje jízdní vlastnosti vozu. Další úpravou je splitter či z uhlíkových vláken vytvořené zadní křídlo.

Kosmetické úpravy skvěle sedí na voze. Jsou také důkazem toho, jakým směrem se automobilka vydává. Díky zvětšenému přítlaku a lepší rovnováze nabízí GT350R mnohem lepší jízdní vlastnosti, než kdy předtím.

Interiér

Design vozu je založený na klasické verzi GT350. Model s nálepkou R všechno podědil, včetně hrozivého těla, přetvořeného čumáku, zadního difuzoru a upravených blatníků. Pro zvýšení přítlaku, byl na podvozek přidánVnitřek Shelby GT350R je lehce rozpoznatelný díky vysoce kontrastním červeným švům. Nemluvě o speciálním znaku, plochém dnu volantu či červené středové značce v horní části interiéru. Dále mohou budoucí zájemci o vůz postrádat plno hodnotné vybavení, které bylo odstraněno z důvodu snížení celkové hmotnosti vozu.

V případě, že se neobejdete bez klimatizace, audio systému či koberce v zavazadlovém prostoru, máte možnost zakoupit si elektronický balíček, který Ford ochotně nabízí. Tento balíček vám přinese to nejlepší možné vybavení včetně navigace, audio systému se sedmi reproduktory a další.

Hnací ústrojí

Ford zatím nevydal přesné specifikace k motoru, kromě toho, že se bude jednat o V-8 chrlící více jak 500 koní a 440 liber-stop točivého momentu. Díky tomu, že bude verze R lehčí zhruba o 60 kilo, bude také výkonnější a rychlejší.

Vše bude spojeno se šestistupňovou manuální převodovkou, která bude vše směrovat na zadní kola přes samosvorný diferenciál, který optimalizuje jízdní vlastnosti. Můžeme očekávat, že GT350R bude mít zrychlení z nuly na sto za 4 sekundy a maximální rychlost kolem 280 km/h.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »