CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

2016 Lotus Exige Sport 350


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Po vylepšení modelu Evora, přináší Lotus nyní milovníkům jejich modelů nový Exige. Seznamte se s verzí Sport 350, která je nejlehčí a nejrychlejší Exige, jaká kdy vznikla.

Přestože model není tak silný jako, Exige 360 Cup, je model Sport 350 rychlejší ve zrychlení z nuly na sto a to díky hmotnosti a aerodynamickému vylepšení. Lotus se snaží posledním modelem oživit závodní odznak z let devadesátých. Pojďme blíže prozkoumat co nabízí Exige Sport 350.

Exteriér

Sport 350 je téměř podobný s 360 Cup. Lotus je znám svým udržováním designu u svých speciální edicí. Sport 350 není žádnou vyjímkou. Pro netrénované oko však nový model nabízí několik funkcí, kterými se odlišuje. V přední části najdeme upravenou část mřížky. Nové jsou i kola, které získali multi-paprsky.

Další změna se nachází v zadní části, kde má nepatrně odlišnou lištu, která nabízí čistší vzhled. Drobným detailem je i Exige odznak, který byl vynechán a místo toho se ujal odznak "Sport 350", který najdeme na nárazníku. Další změny nejsou tak zásadní a patrné.

Interiér

Stejně jako exteriér je velmi podobný i interiér. Sport 350 však těží z větších přepínačů, nového tlačítka pro spouštění motoru a obložení v interiéru. V interiéru můžeme nahradit původní čalounění kůži nebo Alcantara čalouněním. Vše je však za příplatek. Na seznamu volby najdete i klimatizaci, zábavní systém, zvukovou izolaci nebo koberec.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází přeplňovaná V-6 o obsahu 3,5 litru. Tato jednotka je identická s Exige S, což znamená, že získáte 345 koňských sil a 295 liber-stop točivého momentu. Ve srovnání s 360 Cup je o 10 koní slabší. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 3,7 sekund a maximální rychlost je 270 km/h.

Závěr

Exige Sport 350 zůstává stále tím vzrušujícím sportovním vozem, které si v současné době můžete koupit. Většina změn prospěla celému modelu. Pokud toužíte po lehké a rychlém vozu, který má vše co je potřeba, Lotus Exige Sport 350 je tou pravou střelou pro vás.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »