CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

2017 Mercedes-AMG Cabriolet S 65 nabízí luxus a výkon


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Je to už 44 let, co Mercedes-Benz přestal nabízet konvertibilní verzi svého největšího kupé a Němci nakonec vyvinuli dvoudveřovou variantu jejího modelu. Jmenuje se S-Class Cabrolet a jak již název napovídá, je totožný s S-Class Coupe od pasu dolů.

S65 Cabriolet je silnější sourozence S63 Cabriolet. Samozřejmě existují i další detaily, které dělají rozdíly, ale to podstatné vychází z rozměrů, názvu a štítku. Navíc ještě přidáme impozantní množství koní a točivého momentu.

Exteriér

Z dálky je S65 identická s S63, což není překvapivé vzhledem k tomu, že oba modely jsou založené na S-kabrioletu a mají AMG nejagresivnější body kit. Masivní, ale elegantní design s nízkým profilem má hluboce tvarované linky. Je krása vidět S65 v celém svém bytí. Design je zkrátka povedený. Oproti Bentley Continental GT Speed, který vypadá nafoukle a je pomalý.

Chromované prvky jsou po celém vozu. Přední mřížka se pyšní znakem a otvory pro přívod vzduchu, stejně jako to má splitter. Tyto prvky jsou velmi účinné v kombinaci s tmavým lakem.

Interiér

Interiér nemá moc rozdílů oproti standardnímu modelu. Co ho odlišuje jsou další funkce, jako jsou sportovní sedadla, kůže, vložky nebo jedinečný plochý volant s hliníkovými padly. Pro větší luxus jsou A-sloupky obloženy luxusní kůží Nappa.

Panel přístrojů vám nabídne kvalitní 12,3 palcový TFT displej s vysokým rozlišením. Jinak nabízí S65 klasický standard, který známe již dlouhá léta.

Hnací ústrojí

Pod kapotou najdeme starý dobrý 6,0 litrový motor V-12, který se nachází i v S65 a S65 Coupe. Neuvěřitelných 621 koní a 738 liber-stop točivého momentu vás vyžene z nuly na sto za 4,1 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Závěr

Mercedes-AMG Cabriolet S65 sice stojí podstatně více, než jeho kolega S63, ale taktéž je nabízen pro jinou skupinu lidí, kteří nemyslí mnohdy racionálně a místo pohledu na peníze, hledají jen skutečný luxus a výkon. To model S65 nabízí a tak je vhodný pro všechny, kteří vědí co chtějí.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »