CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Aktualizace Audi R8 ve jménu vyššího výkonu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Když se v roce 2007 představila Audi R8, spousta nadšenců do rychlých kol tleskala. Přišla totiž na svět další alternativa mezi Lamborghini a Ferrari. A to zvláště, když je model vybaven motorem V-10. Jak roky plynou, dostala se Audi R8 do fáze, kdy by se hodila aktualizace. Pro modelový rok 2017 bylo vyslyšeno naše přání. Druhá generace R8 je konečně tady. Oficiální debut proběhne na ženevském salonu. Ještě předtím však Audi odhalilo všechny šťavnaté detaily svého přepracovaného superauta.

Exteriér

Nové Audi R8 působí spíše jako aktualizovaná verze a ne nový redesign vozu. V přední části najdeme odvážnější hexagonální mřížku, kterou doplňují přívody vzduchu na okraji nárazníků. Světlomety mají mírně vyladěné okraje s jemnějšími křivkami.

Výrazné změny získáme především v číslech. Model pro rok 2017 bude o téměř 50 kg lehčí. Díky této snížené hmotnosti se zlepší jízdní vlastnosti. Dále je R8 o 1 cm širší a 1.5 cm nižší, než předchozí model. Rozvor však zůstává stejný, 265 cm.

Ačkoliv jsou estetické změny poměrně malé a potřebují trošku více pozornosti, určitě se nám líbí drastické zhubnutí. Audi vyšla správných směrem.

Interiér

Uvnitř kabiny jsou změny výraznější, než na vnější straně. První na řadě je přebudovaný volant s plochým dnem. Velké množství ovládacích prvků je namontované na příčníky. Audi také zabudovalo revidovaná sportovní sedadla, která nabízí zvýšenou boční oporu.

Na prvních snímcích je patrné, že konstrukce přístrojové desky a středové konzole jsou nové. Nabídnou tak nejmodernější zařízení a technologie, které jsou pro tuto třídu standardní. A konečně šestistupňová manuální převodovka už není k dispozici. Nyní pouze automatická převodovka.

Hnací ústrojí

Pod kapotou nalezneme motor V-10 o objemu 4,2 litru s výkonem 540 koní a 398 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na zvládne za 3,5 sekundy. Maximální rychlost Audi R8 je 320 km/h.

Závěr

Poprvé vás může nový model Audi R8 odradit. Avšak poté co si ji prohlídnete z pořádné blízkosti, zjistíte, že v sobě skrývá více. Model má nižší hmotnost, více estetický interiér a výkonnější motor. Audi R8 rozhodně není špatným autem.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »