CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Apple a BMW ruku v ruce


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Mezinárodní gigant Apple a německá automobilka BMW spolu zahájily rozhovory na vysoké úrovni. To by mohlo znamenat, že se technologie značky z Bavorska nejspíše začnou objevovat ve vozech značky od Applu, na kterých Apple horečně pracuje.

Podle agentury Reuters, navštívili inženýři se Sillicon Walley továrnu v Lipsku, ve které jsou konstruovány modely s označením i3 od BMW. Jedná se o elektrický automobil, který by Applu mohl v mnohém napovědět, jak na konstrukci elektromobilu jít. Inženýři ocenili konstrukční metody BMW a potvrdili, že návštěva pro ně byla velkou inspirací.

Co se však týče budoucí spolupráce BMW a Applu, bude se jednat především o vývoj vozidel, nikoliv o jejich výrobě. BMW se podle slov jednoho z hlavních ředitelů vývoje cítí velice potěšeno zájmem ze strany Applu, ovšem v žádném případě nemá v úmyslu ihned se o svá tajemství maximální ekologičnosti svého vozu dělit. Přesto si však jen těžko dovedou představit, že by některý z potencionálních konkurentů, pracoval na budoucím vývoji ještě více, k přírodě šetrných vozů, sám.

Apple má co se týče technologií z oblasti elektroniky a vývoje elektrických rozhraní velmi bohaté zkušenosti. Ovšem co se týče výroby automobilů, je úplným nováčkem. Proto se zdá logické, že se chce s BMW alespoň částečně spojit. Na druhou stranu BMW Apple potřebuje kvůli spolupráci na informačních systémech, protože si je vědom, jaké oblibě se nakousnutému jablku dostává.

Z těchto důvodů je potenciál spolupráce obou značek velice výrazný a není divu, že se obě strany snaží co nejlépe domluvit. Zákazníka to potěší, protože jablíčko je zárukou kvality a funkčnosti a pokud bude pracovat i v luxusních vozech od BMW, bude to pro mnohé, kteří jsou bytostnými zastánci obou značek, zhmotněním technologické dokonalosti.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »