CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Arash AF10 je super auto s 550 koňmi


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Arash AF10 byl první model, který vyráběl Farboud Limited, než změnil svůj název na Arash Motor Company LTD. V ten stejný moment, kdy šel Arash do světa, měly svůj debut i další modely, jako je Koenigsegg, Lamborghini, McLaren a Maserati. Tento rok Ženeva přinesla debut s novým Arash AF10. Změny tu jsou, nicméně stále je to rozpoznatelná AF10. Pojďme si blíže představit novinky, kterými se Arash se svým modelem chlubí.

Exteriér

Exteriér vypadá spíše jako po plastické operaci, než po přepracování originálu. V přední části se stále Arash AF10 usmívá s velkou středovou mřížkou. K dispozici v přední části je velký spoiler z uhlíkových vláken. Na bocích je patrné větší množství karbonu. Obrovské vstupy vzduchu k motoru jsou umístěny v přední části. V zadní části se celý design shlukuje do kapky, která se pomalu přetváří v zadní křídlo. Samotné tělo je vyrobeno z uhlíku a vyztuženého plastu s hliníkovou sendvičovou konstrukcí.

Interiér

Na vnitřní straně má Arash AF10 velkorysou nabídku uhlíkových vláken. Obložení dveří, většina přístrojové desky, středová konzole, dveřní prahy a spousta dalších detailů je složena z uhlíkových vláken. Tří-ramenný volant a podlaha vypadá jako obalená v Alcantaře.

Interiér je zabarven do kůže z vínové barvy. Problém je, že to celé vypadá příliš lacině. Není to přesně to, co jsme očekávali v interiéru AF10. Je to tedy jedna z věcí, které bychom chtěli příště zlepšit. Možná je to příliš kritické.

Hnací ústrojí

Nový AF10 je nabízen ve třech různých příchutích – základ AF10, AF10 hybrid a AF10 Hybrid Racer. Základ vychází z motoru o objemu 6,2 litru a s výkonem 550 koňských sil. Hybridní verze získala též 6,2 litrový motor, avšak V-8, kterému se daří vyčerpat 900 koňských sil a 885 liber-stop točivého momentu. Čtyři elektromotory produkují 1180 koňských sil a 803 liber-stop točivého momentu. Dohromady je to úctyhodných 2080 koňských sil a 1 681 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za méně jak 3 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 321 km/h.

Závěr

Arash AF10 nabízí chudší interiér, který však skvěle kompenzuje výkonem. Unikátní spojení motorů přináší úžasný výkon, který všem zamotá hlavu. Kdyby interiér nebyl tak trochu odfláknutý, jednalo by se o skutečně vymazlené super auto.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »