CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Aston Martin konečně představil DB9 GT


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Aston Martin nedělá z každého modelu DB, který vyleze, GT verzi. Za více jak deset let se nic podobného nestalo a čekalo se, že tomu nebude jinak ani u letošní verze. Ale Aston všechny překvapil a oznámil verzi DB9 GT.
Rozdíl mezi tímto a standardním vozem není tak dramatický, jako rozdíl mezi DB4 a legendárním DB4 GT. Nová verze však vypadá fantasticky a je to skvělým způsobem jak vdechnout do Aston nový život. Bylo na čase, neboť DB9 začalo upozorňovat na své vrásky.

Exteriér

Z vnější strany je obtížné rozeznat DB9 GT od normální verze. Přední splitter a zadní difuzor je namalovaný na černo a nově jsou přidaná 20-palcová kola. Brzdové třmeny jsou také lakovány v černé barvě. Nové je i lemování kolem světlometů. U zadních světel je uhlíkové vlákno, které bude ve volitelné sestavě. Model DB9 GT si udržuje standardy kvality designu a je jen velmi těžké přijít s něčím novým, když dokonalost máte dávno na stole.

Interiér

Aston Martin vložil hodně důrazu do interiéru nového modelu. Velmi často se hovořilo o novém informačním systému. Nový systém bude výkonnější a především uživatelský přívětivější. Zbytek interiéru zůstal bez velkých změn. Najdou se nové barevné možnosti. Navíc je k dispozici volant zabalený v kůži společně s vyšitým GT emblémem. Zbytek se nemění a vlastně není ani potřeba změny.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází 537 koňských sil. To je dost slušný výkon na to, že se nejedná o hypercar nebo superauto. Takže lze říct, že Aston Martin je slušně nadhodnocené. Zrychlení z nuly na sto proběhne za 4,5 sekundy. Maximální rychlost je omezena 295 km/h.

Závěr

DB9 GT je na první pohled jednoduchá speciální edice. Cena a skutečnost, že je stejné jako DB9 je vše co potřebujete o tomto vozu vědět. Díky této úpravě zůstane DB9 ještě několik let v kurzu, než se představí nová verze.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »