CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Aston Martin se snaží zachránit Vulcanem


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

V poslední době se hovoří v Aston Martin více o financích, než jaký model budou letošní rok produkovat. Podle posledních informací má Aston Martin finanční potíže. Injekce, která by vše měla zpravit, bude podle všeho od největšího akcionáře Aston Martin. Navzdory všem těmto zprávám, vydává Aston Martin nový vůz. Možná se bude jednat o spasitele, který pomůže automobilce vyhrabat se z problémů.

Exteriér

Vulcan nabízí exteriér, který se inspiroval současným designem Aston Martin a rodiny Vantage závodních vozů. Nicméně, Vulcan má nos poměrně jiný, než jsme zvyklí. Světlomety a mřížka přesídlila co nejblíže k vozovce. Mřížka je samostatná jednotka vyrobená z plastu a slouží také jako rozdělovač. LED světlomety jsou tenké a nenápadné. Při pohledu z boku nemá Vulcan příliš mnoho společného se současným designem vozů Aston Martin. Zadní náběhy mají agresivní postoj super auta. Celé auto je pak vyrobeno z ultra lehkého materiálu a díky tomu patří Vulcan mezi nejlehčí Aston Martin k dnešnímu dni.

Interiér

Interiér Aston Martin Vulcan je radikální. Vše je vyrobeno z uhlíkových vláken a vše od palubní desky k volantu až na sedadla je řemeslně zpracováno. Sedačky zabalené v Alcantara dokonale pohlcují každou nerovnost. Černá a uhlíková barva kralují interiéru, ale naleznete i drobné prvky v podobě červených detailů nebo oranžových pruhů. Velká přístrojová deska vám bude tlumočit všechny důležité informace, které se odehrávají pod kapotou a navíc vám řekne i váš nejlepší čas kola.

Hnací ústrojí

Závodní okruh je místo, kde Vulcan vyniká nejvíce. Pod kapotou se nachází motor V-12 o objemu 7 litrů, který uvolní až 800 koní. Zrychlení z nuly na sto dosáhne Vulcan za pouhé tři sekundy. Vše je pod vládou šestistupňové sekvenční převodovky spojené s páčkami za volantem.

Závěr

Nádherný na pohled a neuvěřitelně silný. Zhruba takto by se dal popsat nový Aston Martin Vulcan. Jestli by se mělo nějaké auto pokusit o navrácení finanční jistoty automobilky, tak Aston Martin nemohl zvolit lepšího kandidáta. Skvělý výkon, výborné jízdní rychlosti a velká zábava na závodním okruhu dělají z Vulcana super auto se vším všudy.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »