CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Bentley Continental GT pro rok 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Jako první nové Bentley, od doby, co Volkswagen převzal společnost, je Continental GT zodpovědné za masivní prodej této značky od počátku třetího tisíciletí. Prodej byl zahájen v roce 2003 a jedná se o cenově nejdostupnější Bentley a stále je daleko od příchodu nové generace. Nyní přichází facelift, který jej má udržet stále svěží.

Nečekejte masivní restyling, i když šel nový Conti GT pod nůž téměř v každém úhlu. Přestože má 12 let, stále vypadá dobře a Bentley přináší pouze pár změn. Trochu větší výkon, lepší spotřeba paliva a pár zajímavostí uvnitř i venku. To je zhruba vše, co sebou novinka přináší. Mělo by to být však dostatečné množství, aby zůstal ve formě.

Exteriér

Continental GT 2016 přichází s přepracovaným předním nárazníkem, který nabízí nový "okřídlený" motiv. Model má též sportovnější mřížku, která překrývá motor. Oblouky kolem předních kol jsou o něco více výraznější, zatímco pár ozdob ve tvaru "B" působí jako vedlejší žábry. Víko v zadní části dostává nový tvar. Díky tomu bude model lepší vůči aerodynamickému odporu. Pro některé můžete z určitého úhlu připomínat BMW.

Interiér

Atmosféra uvnitř Bentley Continental GT byla vždy příjemná. Nový facelift by to měl ještě více vylepšit. Všechny modely získají takzvaný "přímý vzor vlny". Kožená sedadla tak nabídnou prošívaný vzor ve tvaru malých diamantů. Sportovněji vypadající volant nabídne větší pádla řazení, včetně nových tvarů prvků. Moderní vzhled je i na přístrojové desce, kde se rozsvítí pestrá paleta barev.

Hnací ústrojí

Pod kapotou najdeme 6,0 litrový motor W-12, který nabízí 567 koní. Díky novému systému, deaktivaci válců, umožní pohonu běžet jen na poloviční výkon. Tedy na šest z dvanácti válců. Díky tomu se spotřeba paliva snížila o 5%.

Závěr

Přestože má Conti GT již pár let za sebou, nebyl na první pohled starý. To však nezabránilo Bentley vzít skalpel a říznout. Mírná obnova exteriéru a interiéru s revizí motoru přináší zajímavý počin. Stále je tu však jeho spotřeba, která se sice zlepšila o pět procent, jenže to není dost pro obyčejné smrtelníky. Pro ty, kteří si tento vůz mohou dovolit to bude jistě správná volba.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »