CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

BMW a Lexus spolupracují na supersportu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

BMW a Toyota nadále prohlubují svou vzájemnou spolupráci. Co nevidět se nám představí sportovní vůz velikosti Porsche 911 a již nyní se mluví i o supersportu, který by měl mít výkon až 800 koní, který bude produkovat hybridní pohonné ústrojí.

BMW a Lexus pracují na vozidle, které svým potenciálem překoná Audi R8, nebo Hondu NSX. To je informace, která by měla pocházet přímo z japonské automobilky. Zprávy dále hovoří o tom, že by již měl existovat prototyp, který obsahuje motor před zadní nápravou a pohon všech čtyř kol. Vůz má navíc prostorový rám vyrobený z hliníku spojený karbonovými díly.

Prosákly dokonce i informace o tom, že by měl vůz vystupovat jako plug-in hybrid. Přední kola tak budou roztáčena pomocí elektromotorů a zadní pomocí benzínového agregátu. Tento systém jsme mohli vidět již u BMW i8 a je jisté, že se vůz v mnohém nechá inspirovat. Pro automobilky není problém vyvinout vůz s výkonem 1000 koní a to ani z hlediska emisí či výdrže. Cílem vozu však bue 800 koní. BMW bylo fascinováno Lexusem LFA a proto tuto automobilku oslovilo a pustili se společně do díla.

Vůz bychom měli očekávat okolo roku 2020 a to s cenovkou pohybující se okolo 6 milionů korun. Ještě dříve se však dočkáme vozů ze spolupráce BMW a Toyoty. Ty mají mít velikost Porsche 911 a budou využívat rozdílných technologií. BMW vsadí na svůj přeplňovaný šestiválec známý z modelu M3. Ovšem agregát, který použije Toyota, je prozatím utajen.

Tejný motor by mělo využít BMW i u modelu na kterém spolupracuje s Lexusem. Ten ovšem vsází na trochu jinou kartu a chce využít výjimečně poladěný osmiválec o objemu 3,7 litrů, který byl použit i u Toyoty TS040 z Le Mans. Vůz to bude vskutku zajímavý. Otázkou je, zdali se dostane i na evropský trh a také, pod jakou značkou bude vystupovat. Pokud bude prodáván pouze na Asijském trhu je dost pravděpodobné, že pod hlavičkou Lexusu, dostane-li se však i na Evropský trh, je možné se těšit na nový supersport od BMW.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »