CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

BMW M4 GTS je smyslu zbavené. Nabídne lehkost a rychlost v jednom.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Je skvělé, když se koncept vozu pomalu, ale jistě taví do reality. Na mysli máme BMW M4 GTS, které mělo svůj oficiální debut na Tokyo Motor Show 2015. Poslední ukázka proběhla na Los Angeles Auto Show letos v listopadu. Podrobnosti o nové bestii ze stáje BMW naleznete níže.

Exteriér

Není divu, že výroba M4 GTS vypadá hodně podobně jako koncept vozu. Ve skutečnosti jsou oba modely totožné. Tedy vedle standardního M4 se postaví stejné GTS, které má jen pár aerodynamických detailů.

Na přední masce se nachází širší sání vzduchu, které je odděleno příčkou z uhlíkových vláken. Celý kryt vlastně vypadá jako klasické provedení, ale ve skutečnosti je komplet vyrobený z uhlákových vláken. Vůz je díky tomu lehčí a zároveň má snížené těžiště.

V zadní části upoutá veškerou pozornost masivní křídlo, které je nastavené na víku zavazadlového prostoru. Dále tu vyčnívá pár OLED světel nebo 19 a 20 palcová kola. M4 GTS je také k dispozici ve čtyřech barevných provedení: černá metalíza, šedá metalíza, čistě bílá a tmavě šedá.

Interiér

Vnitřek nabídne MW M4 GTS hned několik unikátních vlastností, které se nenachází ve standardním kupé. Celá kabina je komplet v černé nebo tmavě šedé barvě. Sportovní volant je potažen oranžovou kůží s kontrastním bílým prošíváním. Na palubní desce pak na vás vyskočí nápis "GTS" v oranžové barvě.

Kabina zažila značnou úsporu a je nyní lehčí jako po ultra slim jogurtu. Středová konzole má asymetrický design a nabízí téměř o 30% méně hmotnosti ve srovnání s klasickým provedení. Zadní sedadla váží také pár liber a součástí vozu je i závodní klec s hasicím přístrojem.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází motor o objemu 3,0 litru. Ten nabídne výkon 493 koňských sil a 443 liber-stop točivého momentu. Díky tomu, že je BMW M4 GTS lehčí o 200 liber, je také rychlejší. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 3,7 sekundy a maximální rychlost je 310 kilometrů za hodinu.

Závěr

BMW vypustila kultovní koncept GTS, který vyrazí dech hodně nadšencům. Není se čemu divit. Exkluzivita se hold cení. BMW navíc svoje koncepty a speciální auta dělat umí.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »