CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

BMW X1 LWB pro rok 2017


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Německá automobilka oznámila v roce 2016 na autosalonu v Pekingu, že chystá zcela novou verzi oblíbeného crossoveru X1. Své sliby dodržela a nyní je před námi model X1 LWB, který nabízí více prostoru pro nohy na zadních sedadlech. Je to vše, co nová verze nabídne nebo se můžeme těšit na další drobnosti, ať už v interiéru nebo exteriéru? Na to se pojďme podívat blíže.

Exteriér

BMW X1 LWB má zcela nový vzhled druhé generace, která byla zavedena pro modelový rok 2016. Přední část má stále typickou BMW mříž, reflektory čtyřúhelníku a agresivní dolní obložení. Boky jsou však více zvýrazněné a mají drsnější linie. Tělo je pokryto velkým množstvím chromu a to včetně mříží a světlometů. Nicméně design vypadá krásně a je typický pro crossover z výrobny BMW.

Interiér

Interiér pro model BMW X1 LWB je totožný jako pro klasickou verzi X1. Jen s tím rozdílem, že zadní sedačky mají větší prostor. Interiér obsahuje řadu detailů, které vás zahrnou prémiovým materiálem a řadou funkcí. Nemluvě o dotykovém displeji, klimatizaci, připojením pro iPad atd. BMW zkrátka v interiéru nezklamala, ale na to jsme ostatně zvyklí. Obzvláště, když je už model X1 mezi námi delší dobu.

Hnací ústrojí

BMW X1 LWB má jediný rozdíl v délce vozu. Jinak zachovává všechny standardní vlastnosti, jako X1. Pod kapotu si můžete umístit jeden ze tří motorů – 1,5 litrový čtyřválec (136 koňských sil), 2,0 litrový čtyřválec (192 koní) a 2,0 litrový čtyřválec (231 koní). Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic BMW.

Závěr

Je skvělé, že model nabídne více prostoru pro nohy. Smutné je, že novinka je zatím určena jen pro čínský trh. To je však v pořádku, jelikož BMW odpovídá na požadavek trhu. Zklamáním však může být skutečnost, že nic nového model X1 LWB nenabízí. Tak třeba další řada nám ukáže něco více, ze své kuchyně.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »