CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Budoucnost ožívá ve futuristickém konceptu Opel GT Concept


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Opel sází na budoucnost a představuje řadu svých futuristických konceptů, které mají šťávu. Posledním z nich je Opel GT Concept, což je "přímý potomek" Opel GT a Monza Concept. Duch automobilky Opel se v modelu nezapře, ale k tomu si přidáte řadu inovací, řemeslné práce a krásných křivek. Opel se tváří, že koncept je připravený do ostrého provozu. Je však jasné, že se jedná spíše o plané řeči, neboť absence kliky u dveří a spousty dalších drobností, které nejsou zatím v našich možnostech ošidit, u tohoto konceptu chybí. Jedná se spíše o auto budoucnosti, kterému se teprve bude psát jeho den narození.

Exteriér

Celkově je vůz ve své konstrukci hladký. Podběhy kol vpředu připomínají začátky 70. let Chevy Corvette, ale přední maska je zase velmi podobná třetí generace Camaro bez parkovacích světel. Temperamentní design a atraktivní křivky ovládají celý vůz. Zadní část konceptu připomíná svým tvarem Mazdu MX-5. Je velmi složité mít konečný názor na Opel GT Concept. Model má plno krásných křivek a vypadá opravdu futuristicky. Někdy je však design až moc futuristický a z toho jsme trošku rozpačití.

Interiér

Na přesnou podobu interiéru si budeme muset počkat. Opel nepodal žádné podrobnosti o tom, jak bude interiér v GT Concept vypadat. Můžeme však s největší pravděpodobností očekávat futuristický desing a super vychytané detaily z budoucnosti, které zlepší jízdní vlastnosti vozu a pohodlí během jízdy. Nechme se tedy překvapit, co nám koncept přinese.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází tříválcový motor o objemu 1,0 litru. Podle všeho dosáhne výkonu 145 koňských sil a 151 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto provede Opel GT Concept za méně než osm sekund. Maximální rychlost je 214 kilometrů za hodinu.

Závěr

Jak jen uzavřít dnešní kapitolu Opel GT Concept. Vůz vypadá dobře. Najdeme na něm prvky, které jsou trošku odvážné. Nicméně odpovídá to asi stylu, který inženýři v Opel zamýšleli. Nyní nezbývá nic jiného, než čekat, jak bude vypadat ostrá verze, pokud si Opel usmyslí přesunout koncept do výroby.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »