CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Bugatti Chiron je podle všeho nejrychlejší, nejvýkonnější a nejluxusnější sportovní vůz na světě


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Každý rok přinese mnoho fantastických super aut, která se překonávají ve výkonu. Nakonec vždy jeden vládne všem. Tím prvním byl Bugatti Veyron. Nyní se však Bugatti rozhodlo představit svůj nový super sport, který by měl nahradit Veyron.

Podle dosavadních informací se jedná o ten nejvýkonnější, nejrychlejší a nejluxusnější sportovní vůz na světě. Je to pravda? A jaký výkon dosahuje? Dozvíte se níže.

Exteriér

Exteriér modelu Chiron je jednoduše evoluce Veyron designu. Někteří to mohou nazývat příliš konzervativní, ale je zcela zřejmé, že se Bugatti snaží udržet své stávající zákazníky, než přilákat nové. Veyron vždy působil tak trochu, jako ošklivé káčátko. To však neznamená, že by podobný vzhled modelu Chiron opět nepřilákal ty stávající zákazníky. Přesto však má několik novinek, které přináší příjemnou změnu.

Chiron je štíhlejší, má více agresivní vzhled kolem nosu a přední kapota nabízí více hranatý tvar V. V krátkosti je nový super-sport mnohem více hrozivější.

Interiér

Jako většina interiérů Bugatti i Chiron je mistrovské dílo. Designerům se povedlo nalézt dokonalou rovnováhu mezi sportovním charakterem a luxusem. Uvnitř nenajdete ani centimetr plastu. Povrch je pokryt uhlíkovým vláknem, hliníkem nebo jemnou kůží.

Celková konstrukce interiéru je poměrně jednoduchá a organické linky tomu všemu dodávají moderní pocit. Netřeba mluvit o tom, že součástí je řada skutečně luxusních detailů a funkcí, které už jsou vizitkou Bugatti.

Hnací ústrojí

Po nastolení práva a pořádku u Veyronu, neměl Bugatti jinou možnost, než přitvrdit a vyvinout super-sport rychlejší a výkonnější, než jeho předchůdce. Naštěstí se mu to povedlo. Pod kapotou se nachází modernizovaný motor W-16 quad-turbo o objemu 8,0 litru. Upravený motor je tak připraven vypustit do světa neuvěřitelných 1 479 koňských sil a 1 180 liber-stop točivého momentu. To je zlepšení o 296 koní a 74 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 2,5 sekundy. Maximální rychlost je omezena 420 km/h, kvůli bezpečnostním testům. To je však větší rychlost, než u Veyronu.

Závěr

Jak ve zkratce popsat co nejlépe nové Bugatti Chiron? Tohle super-auto má zkrátka koule. Bez debat.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »