CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Cadillac CTS-V rozvíří vody svým výkonem


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Výstavba tohoto drobečka byla zahájena v roce 2004. Hlavní myšlenkou bylo postavit vysoce výkonou verzi CTS sedanu. První generace měla výkon 400 koní. Druhý generace si polepšila a přišla s 556 koňmi. Nová verze CTS sedanu přináší více síly, moderní technologie, přebudovaný exteriér a menší váhu. Cadillac CTS-V jede na plný plyn.

Exteriér

Přebudované CTS-V má většinu prvků stejných, představí však řadu jedinečných detailů karoserie. Přední část byla přebudována pro lepší aerodynamické funkce. Světlomety zůstaly beze změny. Mřížka nabízí užší vzor. Při pohledu z boku sedí CTS-V níže a to díky optimalizovanému postavení. Tomu pomohly širší blatníky a boční průchody. Stejně jako menší ATS-V, lze CTS-V objednat v Carbon Fiber balíčku, který posouvá jízdní vlastnosti a především aerodynamiku mnohem dál.

Interiér

Nový CTS-V může být odvážný v exteriéru, ale to co vás skutečně dostane je interiér. Ten nabídne luxus, který si zaslouží být ve stejném segmentu jako BMW M5 či Mercedes-benz E63. Tyto vozy totiž nejsou jen o výkonu, ale také o pohodlí. Moderní technologie a bezpečnostní prvky jsou samozřejmostí. Všude najdeme kůži, která je kontrastě prošívaná. Velký přehledný 12,3 palcový displej se postará o vaši informovanost. Skvělý je i audio systém Bose Surround Sound či indukční bezdrátové nabíjení telefonu. Zkrátka interiér je moderna a luxus v jednom.

Hnací ústrojí

Cadillac CTS-V kraluje především pod kapotou. Motor V-8 je zcela nový. S výkonem 640 koňských sil a 630 liber-stop točivého momentu má jasnou nálepku běsnícího monstra. Sprint z nuly na sto trvá pouhých 3,7 sekundy, což je oproti předchozí generaci velké zlepšení (4s). Maximální rychlost si též polepšila a vyskočila z 299 km/h na skvělých 322km/h. Výkon hodný luxusního monstra.

Závěr

Cadillac CTS-V přinesl obrovské zlepšení oproti předchozímu modelu. Silnější motor, lepší ovladatelnost a ta pastva pro oči v podobě interiéru dává novému CTS-V slibnou budoucnost.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »