CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Čerstvý debut má na kontě Mercedes-Benz GLC Class Coupe


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Mercedes poslední dobou překopává své modelové řady. Ze série GLK se brzy stane GLC a společně s touto změnou přichází na trh i nové SUV GLC Coupe, které bude bojovat s BMW X4. Ačkoliv SUV typu kupé nepřináší takové schopnosti, jako tradiční SUV, automobilky je neustále staví a pouští do výroby. Pojďme si blíže představit nový model od Mercedesu, jeho přednosti a čím se liší od konkurence.

Exteriér

GLC-Class není velkým překvapením. Je tomu už dávno, co vedení oznámilo, že nahradí kompletně GLK-Class. Nicméně kupé verze GLC nebyla zmíněna v žádné diskuzi. Na první pohled je patrné, že GLC Coupé si v hodné míře půjčuje linky od GLE Coupé. Patrné je to na světlometech, koncových světlech, designu střechy, strany a dalších detailech.

GLC Coupé se tak skvěle formuje do atraktivní nabídky, která zaujme kompletní sortu lidí, kteří se zajímají o podobné modely. Navíc má lepší proporce a nehrbí se tolik, jako je tomu u GLE Coupe.

Interiér

K dispozici nejsou detaily z interiéru. Je však patrné, že kabina získá podobné vybavení jako je tomu u GLE Coupé. Těšit se můžete na nadstandardní funkce v podobě kožených sedadel, prémiového audio systému, sportovního volantu a informačních technologií, které vám zpříjemní požitek z jízdy.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se s největší pravděpodobností objeví motor V-6 o objemu 3,0 litru. Konečný výkon se ustálí na 367 koňských sil a 384 liber-stop točivého momentu. K dispozici bude devět rychlostí, které se budou řadit automaticky. S největší pravděpodobností se na trhu objeví i další alternativy motorů.

Závěr

Přestože se mohou zdát SUV Coupé na trhu zbytečná, poptávka tu je. Možná se každý model nepovede, ale to neplatí v případě GLC Coupé, který vypadá jako solidní SUV. Navíc to bude důvod pro BMW X4, aby se díval přes rameno. Konkurence je v tomto případě velmi dobrá, můžeme se tak těšit na inovativní prvky pro příští modely.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »