CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Chevrolet Malibu 2016 má jiskru a náboj


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

GM se rozhodlo přepracovat Malibu jen necelé tři roky od vydání současného modelu. Není to však překvapující krok. S konkurenty, jako je Toyota Camry, Honda Accord nebo Ford Fusio, je zapotřebí držet krok. Malibu potřebuje svěží vítr, který ho udrží atraktivní.

Pro modelový rok 2016 bude Chevrolet více upscale model a bude tedy nabízet alternativu k vozům jako je Toyota a Honda. Jakou má šanci Chevrolet Malibu 2016 a co všechno může nabídnout se dozvíte níže.

Exteriér

Upravený sedan je uhlazenější a sportovnější, než dříve. V horní části je delší, než jeho předchůdce. Malibu 2016 má perfektní kombinaci prvků, které můžeme najít i u Chevy Impala.

Masivní zlepšení je vidět kolem zadní části, včetně nových zadních světel, které jsou nyní štíhlejší. Všechny tyto rysy prolínají více aerodynamické obložení, které napomáhá k lepším jízdním vlastnostem.

Malibu má nyní širší rozvor o 3,6 palce a je delší o 2,3 palce. Mladistvého ducha získal i díky tomu, že jej navrhl teprve 25-letý designér Jaymer Starbody, což se na konečném vzhledu modelu hodně podepsalo.

Interiér

Předchozí Malibu měl dobře vybavený interiér a základem byla pohodlná jízda. Zadní prostor byl uspokojivý. Chevy si toho byl vědom a tak přidal trochu prostoru navíc a k tomu redesign interiéru, který působí trochu high-tech, ale přesto je použitelný.

Středová konzole neobsahuje tolik tlačítek a knoflíků. Revidovaná deska obsahuje původní design, ale s novým nábojem. Tří-ramenný volant má nové rozložení tlačítek. Kromě úprav v interiéru se dočkal Chevy Malibu i nových technologií a funkcí, jako je například Teen Driver, kdy rodiče mohou kontrolovat jízdu svých dětí.

Hnací ústrojí

Pod kapotu získá Malibu nový 1,5 litrů přeplňovaný čtyřválec o výkonu 160 koňských sil a 184 liber-stop točivého momentu. K dispozici je další jednotka o objemu 2,5 litru, která hodí na 197 koní a 191 liber-stop točivého momentu. První verze motoru je pod vládou šestistupňové automatické převodovky. Druhý motor se chlubí osmistupňovou převodovkou.

Závěr

Uhlazenější a sportovnější vzhled rozhodně boduje. Vysoce luxusní interiér a úspornější motor také přidává body navíc. Zdá se, že nový Malibu má konečně skvělou formu, která zvedne Chevroletu prodeje, které klesají od roku 2012. Tak ať se daří.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »