CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Chevrolet představil své prvky úspěchu v konceptu Essence


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Začátkem tohoto měsíce se na světlo světa dostaly nové informace o připravené show k vydání konceptu Chevrolet. Neexistuje žádné slovo o tom, kdy se Essence dostane na trhu, jako konkrétní model, ale Chevrolet nebude chtít dlouho čekat. S největší pravděpodobností tomu bude během jednoho roku, jelikož konkurence nespí a Chevrolet také ne. Pojďme se blíže podívat na koncept, který by měl mít všechny prvky úspěchu.

Exteriér

Není to náhodou, že Essence vypadá velmi podobně jako nová generace Spark. Obvzláště v přední části. Světlomety a horní mřížka jsou shodné s vyjímkou chromované lišty, která je navíc. Na straně najdeme i pár podobností až k B-sloupku, ale odtamtud a dál je to čistě Essence, zbrusu nové auto. V zadní části najdete připomínku Sonic sedanu. Vertikálně orientovaná zadní světla vyvolávají užší dojem, než ve skutečnosti Essence má. Exteriér by mohl být trochu více akčnější a ne tak usazený, jaký je.

Interiér

Chevrolet neposkytl žádné informace o podobě Essence, ale fotky vypadají na velmi osekaný interiér. Nicméně sportovní dvoubarevné provedení dobře sedí k celkovému designu Chevrolet. Středová konzole si udržuje čistý a jednoduchý vzhled bez zbytečných detailů. Více informací bude k dispozici až u ostré verze Essence.

Hnací ústrojí

Pod kapotou zatím bdí pavučiny. Nevíme nic co očekávat. S největší pravděpodobností potkáme motor o objemu 1,2 litrů s výkonem 77 koní. U tohoto typu auta nelze očekávat žádné extra výkony. Lze tedy říct, že vše sedí, jak má.

Závěr

Essence sebou přináší masivní zlepšení oproti svému předchůdci. Čtvrtá generace Spark není na tom zrovna nejlépe. Chevrolet se tedy vytáhnul a ukazuje, že to s ním není tak zlé, jak vypadá. Doufáme jen, že to není poslední světlo na konci tunelu.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »