CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Chevrolet Spark pro rok 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Chevrolet se pochlubil novou verzí městského vozu Spark. Nový model má mít více aerodynamický tvar, větší výkon a lepší výbavu. Výroba se má uskutečnit v Jižní Koreji a prodej je plánován na čtvrté čtvrtletí tohoto roku.

Exteriér

Nejvíce viditelnou změnou je přední design vozu, který se stylizoval do současného jazyku Chevrolet. Masivní světlomety se stáhly do pozadí a přední maska je více uhlazenější. Pokud se zadíváte, můžete vidět pár maličkostí, které vám budou připomínat Malibu a Impalu. Mříž a maska chladiče je obklopena chromem, společně s otvorem na přívod vzduchu.
V zadní části jsou též podstatné změny. Začneme u přepracovaného zadního víka, které má nyní menší sklo a hranatější koncová světla. Nárazník je již vybaven difuzorem se sportovním designem. Na bocích získal vůz čáru přes celou plochu vozu. Největší novinkou však je výška, která se zvýšila o 1,6 palce. To má za následek snížení odporu a zlepšení jízdních vlastností.

Interiér

Nejnovější informace ukazují na Spark, který se zaměřuje na detail. Nejnovější materiály, kvalitní látky a moderní technologie zvyšují standard městských vozů. Přístrojová deska obsahuje pokročilý LCD displej a středová konzole má spousty nových prvků, které zlepšují jízdní vlastnosti společně s komunikací řidiče.

Hnací ústrojí

Pod kapotou Spark 2016 se nachází nový Ecotec 1,4 litru. Ten produkuje na 98 koní (točivý moment není k dispozici). S novou silou a lepším designem by měl nyní Spark zvládnout zrychlení z nuly na sto za 10 sekund. Loňský model zvládl sprint o vteřinu pomaleji. Rychlosti jsou ovládány pomocí pětistupňové manuální převodovky.

Závěr

Prostornější interiér a větší množství high-tech prvků vylepšuje postavení Spark na trhu. S nízkou spotřebou paliva a nízkou cenou za vůz oproti konkurenci by se mohlo jednat o skvělý vůz, který by se stal kasovním trhákem roku 2015.Alespoň v oblasti městských mini vozů.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »