CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Ďábelský výkon 666 koní pro McLaren 675 LT Spider


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Na autosalonu v Ženevě představil McLaren nový mode 675LT. Výkoný a aerodynamicky upravený model je omezený pouze na 500 kusů a během pár chvil se stal hitem. Pouhé dva měsíce po výstavě, jsou všechny kusy vyprodané. McLaren tak plní své poslání a dostává se opět do formy.

Model se představí s konvertibilním designem a ačkoli je 675 LT Spider těžší, bude stejně rychlé jako nové Ferrari 488 GTB. Pojďme se blíže podívat na tohoto mazlíka.

Exteriér

McLaren 675 LT Spider je totožný s jeho kupé sourozencem až na střechu a kapotu motoru. V důsledku těchto změn, těží ze skvělých vlastností. Hlavní změna je v šířce prahů, které působí skvělým dojmem. Menší sání vzduchu, které se nachází přímo pod motorem pak napomáhá ke zlepšení jízdních vlastností.

Spider má menší okno a díky tomu je motor viditelný jen částečně. Standardně sportovní vůz sedí na deseti-paprskových kolech z lehké slitiny, které měří 19-palců vpředu a 20-palců vzadu.

Interiér

Vnitřek 675 Lit Spider bude znám pro všechny, kteří mají nastudovaný interiér kupé. Většina prvků je totiž shodná a to včetně tlačítka, který aktivuje modifikované zadní sklo. Dále jsou zde závodní sedadla z Alcantry a kůže. Kromě toho nabídne McLaren širokou škálu možností a přizpůsobení, které si každý zákazník může sám zvolit. Od dvoubarevného čalounění až ke kontrastnímu prošívání a uhlíkových vláken.

Hnací ústrojí

Hnací ústrojí bylo přeneseno nezměněné z kupé do Spider. Přesto se může 675LT pochlubit mnohem větší energií, než 650S. Přepracovaný motor, nabídne turbodmychadla, hlavy válců, výfukové potrubí a další vychytávky, které mění celý výkon. Motor V-8 o objemu 666 koní, vytáhne maximálku na 326 km/h a zrychlení z nuly na sto zvládne za 2.9 sekundy.

Závěr

V závislosti na tom, jak se díváte na 675LT Spider, jej budete brát dobře nebo špatně. Ne každý superauto musí být mít konvertibilní verzi a 675LT je toho dokonalým důkazem. Nicméně na dnešním trhu je zapotřebí být rozmanitý, aby se dalo soutěžit s velikány jako je Ferrari, Porsche či Lamborghini.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »