CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Devel Sixteen: Dočkáme se nejlepšího vozu na světě?


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Nejlepší vozy světa se nejčastěji porovnávají podle parametrů jakými jsou rychlost, výkon, váha apod. Ačkoliv je nám většina nejlepších vozů dobře známá, tak v Dubaji mají prototypy a značky vozů, které ve světě nejsou známé, jelikož se jedná o unikátní vozy, jedním z nich je Devel Sixteen.

Devel Sixteen je vozidlo, které bylo před necelými dvěma lety k vidění na Dubajském autosalonu. V tu dobu tam bylo mnoho supersportů, takže by se dalo i snadno přehlédnout, tedy až na děsivé parametry, které by z něj učinily nejlepší vůz, který byl kdy vytvořen. Již na první pohled vypadá vůz jako z jiného světa a to nejen designem, ale i výkonem.

Výkon vozu by měl být neuvěřitelných 5000 koní, maximální rychlost vozidla 560 km/h a z 0 na 100km/h by se měl dostat za 1,8 sekundy. Za vozem stojí společnost Defining Extreme Vehicles Car Industry LLC. Pod kapotou vozu se ukrývá šestnáctiválec quad-turbo V16.

Kolem vozu zůstává mnoho nezodpovězených otázek, jelikož o něm výrobce uvedl jen minimum informací. Je to proto, že by si majitel tak vzácného vozu chtěl vše nechat v tajnosti nebo je to proto, že se jedná jen o koncept? Existují i spekulanti, kteří říkají, že jde o kachnu, což ovšem vyvrací oficiální zprávy v Dubajském tisku a také samotný autosalon.

Jaká je pravda a jestli se opravdu dočkáme tak unikátního vozu na trhu, to je zatím ve hvězdách. Neuvěřitelný výkon 5000 koní by byl totiž nesrovnatelný se současnými špičkami, jakými je třeba Veyron s 1200 koňmi. Jedná se každopádně o skvělou podívanou a pokud bude vůz oficiálně uveden na trh, tak to bude velký přínos pro automobilový průmysl.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »