CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Divoký Jaguar F-Type Coupe SVR nás překvapí již příští rok


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Od té doby, co Jaguar založil divizi speciálních vozů, získal na pověsti výrobce, který produkuje výkonná auta od sportovních až po SUV. Samozřejmě jsou typy aut, kterým dává Jaguár přednost. Jedním z nich je model F-Type, který dostal nejvíce pozornosti, jak prvorozené dítko.

První ukázka modelu byla objevena na internetu již v roce 2014. Na veřejnost se však ukázal až v roce 2015, kdy krvežízniví paparazzi ukořistili pár snímků někde v Evropě. Nyní se F-Type SVR chystá na odhalení a shodou okolností unikla brožura plná informací, které vám nyní servírujeme na stříbrném podnose.

Exteriér

Není překvapením, že F-Type SVR je velmi podobný limitované edici Project 7. Stejný styling a mnohem agresivnější kit těla, ve srovnání s modelem R, na vás čeká u F-Type Coupe SVR. Nejvýraznější změna spočívá v nárazníku, který získal masivní přísun hmoty na každé straně hlavní mřížky.
.
Přesun do stran nás upozorní na mírné změny ve srovnání se standardním modelem. Jde zejména o černé kryty zrcátek a nová kovaná kola, která jsou lehčí o 22 liber. Zadní část vyniká díky novému difuzoru a zatahovacímu křídlu. Výrazné zlepšení vidíme především ve tvarování, které není tak agresivní. Vše ostatní se zdá naprosto přesné, jako F-Type R a to včetně blatníků a bočních prahů.

Interiér

Brožurka bohužel neposkytuje dostatečné informace o interiéru. Nicméně fotky potvrzují to, co jsme tušili od samého počátku. Interiér je víceméně vypůjčený z Projektu 7, jako je například volant a přístrojová deska nebo pohodlná sedadla. Model má mimo jiné dvoubarevné čalounění s černou přístrojovou deskou na straně řidiče a hnědé konzole na straně spolujezdce. Na zbytek si musíme počkat na oficiální tiskové zprávě.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází stejný motor, jako používá předchozí model F-Type. Těšit se můžete na motor V-8 o objemu 5,0 litrů, který vydá 567 koňských sil a 516 liber-stop točivého momentu. Model SVR zvládne zrychlení z nuly na sto za 3,7 sekundy, címž je o 0,4 sekundy rychlejší než model R.

Závěr

Je skvělou zprávou, že F-Type SVR pomalu míří do svého cíle. Jaguar zlepšil výkon a celkově jízdní vlastnosti vozu. Zároveň nabízí perfektní kombinaci luxusu a sportovního stylu. To se v dnešní době hodně cení a model F-Type SVR bude skvělým adeptem na nejoblíbenější auto roku.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »