CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

DS E-Tense Concept v prémiovém provedení od Citroen


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Výroba byla zahájena v roce 2009 jako prémiová divize Citroen. Značka DS však zažila velký úspěch a v roce 2014 se stala samostatným brandem. První část příběhu se odehrála v Číně, kde se DS 5LS a DS 6WR těšilo obrovské přízně. S faceliftem DS5 v roce 2015 Citroen opět oddělil značku DS od Evropy. Na autosalonu v Ženevě představil Citroen nový DS koncept, který by měl být dostupný i pro Evropu. Pojďme si blíže představit koncept E-Tense, který má narážky na design typu Grand Tourer a podobné sportovní vozy.

Exteriér

Volně založený koncept má plynulé linie a smysl pro perpetuum mobile. Vůz má siluetu Grand Tourer, ale DS obětoval eleganci v GT-stylu ve prospěch sportovnějšího vzhledu. Výsledek je naprosto fantastický. Přední část dominuje černou mřížkou s DS odznakem, který je lemován párem štíhlých světlometů s technologií LED Vision.
Zadní část má agresivní postoj a difuzor, který je inspirovaný světem Formule 1. Možným nedostatkem je absence zadního okna. Celý koncept je zabalen to Metallic Green barvy, která je zvýrazněná detaily z uhlíkových vláken.

Interiér

Ačkoli nejsou zveřejněny fotografie interiéru, kabina E-Tense interiéru je zabalena do nejkvalitnějších materiálů. Digitální svět se promítá na 12-palcové obrazovce. Dalšími přednostmi je digitální zpětné zrcátko, které přijímá obraz z kamery umístěné v zadní části vozu. Audio systém Focal slibuje kvalitní a čistý zvuk za každé situace. K tomu má pomoci devítka kontaktních Utopia hi-fi reproduktorů.
Netřeba dodávat, že DS dává hodně úsilí do interiéru. Uvidíme na kolik se v reálu přiblíží luxusním značkám, jako je Rolls-Royce.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází elektrický motor o výkonu 402 koňských sil a 516 Nm točivého momentu. Energie umožní DS E-Tense Conceptu cestovat až 360 km na jedno nabití. Zrychlení z nuly na sto zvládne model za 4,5 sekundy a nejvyšší rychlost je 250 km/h.

Závěr

Je pravdou, že E-Tense je velkolepý koncept a to i pro značku, kterou vlastní Citroen. V mnoha ohledech je E-Tense slabší odpověď na Audi R8 e-tron. Nicméně sportovní design, luxusní interiér a velmi výkonný elektrický motor dává do vínku DS E-Tense Concept ty nejlepší vlastnosti, které může mít. Za nás palec nahoru.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »