CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Ford Focus RS pro rok 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Ford se pochlubil prvním Focusem RS v roce 2002. Mělo se jednat o jakési oživení RS speciálů. V tu dobu nabízel model Focus RS něco málo přes 200 koní. O sedm let později přišla další generace Focusu RS, která byla více laděna do rallye vzhledu. Pod kapotou se nacházel motor s 305 koňskými silami. Veškerá energie šla na přední kola. Nyní se Ford rozhodl vše změnit a posílá do světa třetí generaci modelů RS. Nová generace by měla nabízet inovativní pohon všech kol a více, než 320 koňských sil.

Exteriér

Sportovní kit si skutečně zaslouží nálepku RS. Nový Ford je totiž dokonale připraven vyrazit na šotolinu přímo ze showroomu. Přední část má velkou lichoběžníkovou mříž, která je doprovázena předním rozdělovačem a sahá až hluboko ke chladiči.
Z profilu se dočkáme klasického RS stylu. Blatník byl rozšířen aby se vytvořil prostor pro 19-palcová kola z lehkých slitin, které jsou exkluzivně dodávaná k tomuto modelu. V zadní části se hrdě rýsují výfukové otvory a střešní spoiler skvěle dolaďuje celkový dojem nového modelu RS.

Interiér

Interiér se nese ve stejném duchu jako karoserie vozu. Vnitřek je totiž plný detailů a ladných křivek, které doslova vytvářejí dojem závodních tratí. Nechybí sportovní sedadla Recaro, volant s plochým dnem. Co naopak oceníte, je mnohem menší počet RS znaků. Dále se dočkáme balíčku sportovních pedálů z lehkých slitin a dokonale vytvarovanou přístrojovou desku. Nechybí ani 8-palcový dotykový displej a plno dalších technologických novinek.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází čtyřválcový motor, který byl převzat z nového Mustangu a byl trochu upraven. Nyní nabízí minimálně 316 koní. Speciální úpravy vylepšili motor, který nyní nabízí účinnější podporu při otáčkách za minutu. Poslední měřený sprint z nuly na sto zvládl nový Focus RS 2016 za necelých 4,5 sekundy. To není špatné.

Závěr

S pohonem všech kol a výkonem přes 316 koní vypadá Ford Focus RS na papíře jako vítěz. Může se však stát, že přijdou nějaké skutečnosti, které přinesou komplikace. Například příliš vysoká cena či váha. Uvidíme, jak se v budoucnosti celá situace kolem nového modelu vyvrbí. Zatím však všechna čísla vypadají skvěle.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »