CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Francouzský šarm odhalí Peugeot 208 XS ve speciální edici


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Peugeot 208 byl poprvé představen na autosalonu v Ženevě v roce 2012, jako náhrada za model 207. Do února roku 2016 bylo vyrobeno celkem 300 000 kusů. Původně vše začalo u třídveřového modelu, ale poté se začal produkovat i pětidvéřový hatchback. Peugeot 208 XS Special Edition má podle všeho slušný seznam standardních funkcí, výběr barev a spousty dalších individuálních možností. Bude to však stačit na to, aby se nová edice vyplatila?

Exteriér

Novinka přináší hned dvě možné verze. Ať už toužíte po dvoudveřovém provedení nebo čtyřdveřovém hatchbacku, Peugeot 208 XS vám to dopřeje. To vše můžete zabalit až do čtyř barev - Bianca white, Nera Ice silver, Virtual blue a nebo Orange power v kovovém odstínu. Vůz stojí na kolech z lehké slitiny v šedé barvě o velikosti 16 palců.

Interiér

Ani uvnitř Peugeot nešetřil a přidal několik zajímavých novinek, které ze speciální edice činí atraktivní balíček. K dispozici je kompaktní sportovní volant, multifunkční dotykový displej veliký sedm palců a vyvýšená přístrojová deska. Součástí balíčku je i systém Apple CarPlay, DAB rádio, Bluetooth a USB připojení. Zapomenout nesmíme na klimatizaci a tempomat.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází benzínový motor o velikosti 1,2 litru. Síla 80 koňských sil je dostačující na pěkný výkon městského vozítka. Nic nového speciální edice nepřináší.

Závěr

Jak je vidět, Peugeot 208 XS Special edition přináší pár velmi zajímavých změn. Ceníme především barevné možnosti exteriéru a nová kola. Zapomenout však nesmíme ani na nový informační systém, který se postará o bezpečnou cestu. Menší nedostatek se nachází pod kapotou. Výkon je optimální, ale jistě by neškodila přibalit speciální edici něco navíc a dodat tomu všemu trochu více šťávy. Tak třeba příšťě inženýry z Francie překvapí.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »