CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Hennessey: Když je rychlost posláním


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »

Většina světových automobilek se snaží produkovat vozy pro široké spektrum spotřebitelů, od pracovních vozů až po rodinné, užitkové, terénní aj. Existují mezi nimi i skvosty, jakým je automobilka Hennesey, které jdou proti proudu a zaměří se na výrobu nejrychlejších vozů.

Automobilka Hennessey existuje již od roku 1991, ale až v posledních letech se celosvětově proslavila díky svému vozu, který překonal světový rekord v rychlosti. Byl jím vůz Hennessey GT, který se dokázal dostat na 300km/h za 13,63 sekundy. Málokdo ví, že Hennessey spolupracuje i s ostatními automobilkami a pomáhá jim vyrábět prototypy.
Světové prvenství s vozem GT zřejmě výrobcům nestačilo a tak mají v plánu další vůz, jakým je Hennessey F5, který by měl překonat současné GT ve všech parametrech. My si nyní představíme oba vozy.

Hennessey GT

img

Dokonalý vůz v každém směru. Na první pohled zřejmě každého napadne, jak se do tak malého vozu vejde tak velký výkon? GT je vyroben z karbonových a hliníkových kompozitů, jeho celková váha je 1244 kilogramů. Kromě zmíněné třístovky se dostane na 100km/h za 2,7 sekundy. Pod kapotou má motor V8, twin turbo. Výkon je naprosto stejný s váhou a vůz má 1244 koní. Pokud vám vůz přijde na obrázku příliš malý, tak vás spíše klame jeho tvar, který má dokonalou aerodynamiku. Vůz je dlouhý 4655 mm, široký 1960 mm, výška je 1135 mm a do jeho nádrže se vejde 70 litrů paliva. Designově je velmi přitažlivý a pokud se vám líbí, tak si ho musíte zamluvit u samotného výrobce a připravit si částku cca 30 milionů korun.

Hennessey F5

img

Zatím se o něm šeptá jen ve větru, jeho výroba by měla začít sice až v roce 2016, ale už nyní známe děsivé parametry vozu. V podstatě jde o zdokonalé GT, které by svého předchůdce mělo překonat v mnoha směrech. Rychlost by měla dosáhnout až milníku 464km/h. Bude tak dosaženo nejen upraveným motorem, ale i vylepšenou aerodynamikou. Automobilka velmi dobře ví, že se bude jednat o vlajkovou loď, která bude vládnout v mnoha motoristických žebříčcích a tak byla prozrazena i další senzační věc, kterou je výkon a hmotnost. Vůz by se svými 1300 kilogramy měl mít 1400 koní. Jedná se o děsivou kombinaci. Ačkoliv se zpočátku plánuje výroba jen 30 kousků, tak je pravděpodobné, že jich bude ještě více, jelikož si vůz získal mnoho pozornosti a zájmu ze strany zámožných sběratelů vozů.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »