CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Honda BR-V chce dobít indický trh


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Auto Expo 2016 dávno odstartovalo a Honda se rozhodla představit svoji píli, kterou nechala na posledních modelech. Line-up pro indický trh obsahoval známé modely, jako Honda Accord, Honda Projekt 2 a 4 či McLaren Honda M4-30 Formule 1. Vedle nich stojí nenápadná Honda BR-V, která byla představena naposledy.

Jak asi tušíte, BR-V je v podstatě bratříček modelu CR-V. Uvidíme, jak si nový model popere s indickým trhem a jak moc nahradí svého exkluzivního bratra, který byl pro asijský trh velmi lákavým zbožím.

Exteriér

Na vnější straně má BR-V sportovní design, který mu skvěle ladí. V přední části nalezneme poměrně úzkou mřížku chladiče, která je ozdobena chromovou vložkou se znakem Honda. Chrom získal i světlomety společně s mlhovkou. V boční části se tělo postupně zvyšuje. U podběhů kol vyčnívají blatníky, které dodávají SUV široce vypadající vzhled. Bohužel nemáme přesný detail zadní části a tak nemůžeme přesně říct, jaké prvky jsou nové a originální.

Interiér

Informace o interiéru mají také velký otazník. Z malého průzkumu však můžeme usoudit, jakým směrem se interiér ubere. Honda BR-V je kompaktní crossover, který pojme až sedm lidí. Kabina s největší pravděpodobností bude obsahovat sedmi palcový dotykový displej a menší LCD displej zapuštěný do středové konzole. Vzhledem k počtu osob, očekáváme vyvýšenou středovou konzoli, kde bude zapuštěna řadicí páka. Uvidíme, jak bude Honda BR-V vypadat v interiéru ve své finální podobě.

Hnací ústrojí

BR-V je dodáván s motorem o objemu 1,5 litru, který produkuje 117 koňských sil a 107 liber-stop točivého momentu. Honda BR-V zřejmě získá velmi podobné parametry, které dokáží utáhnout tento model i při plném zatížení. Nechme se však překvapit, jak bude prostor pod kapotou vyplněn.

Závěr

Honda BR-V je hezké a sympatické SUV, které teprve naplno ukáže svůj potenciál. Zda jej naplní či ne, je ve hvězdách. Nicméně Asie si přijde na své a rozhodně jim máme co závidět.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »