CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Honda Civic Coupe ohromí aktualizací motorů


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Na letošním New York Auto Show představila Honda svůj koncept Civic Coupe, který byl až pozoruhodně připravený do výroby. Tisková zpráva, která byla zveřejněna v nedávných dnech, potvrdila naše podezření. Honda Civic Coupe by měla vyrazit do ulic v nejbližších měsících.

Nový Civic Coupe není revoluční ve srovnání s klasickým Civic, ale je to velké zlepšení oproti ostatním modelům. A to je dobře. Poslední redesign nedopadl příliš dobře a nebyl ani dobře přijat širokou veřejností.

Exteriér

Honda Civic Coupe 2016 zachovává všechny skvělé vlastnosti, které jsme viděli i v koncepční verzi. Funky mřížka, šikmá střecha a vrstvený zadek, je to co nás baví. Honda přepracovala vše ve správné rovině. Rozvor je o 2,9 palce delší a tělo o 1,9 palce širší. Kola byly přesunuty do rohů, které vědou k větší stabilitě.

Zadní styling získává pozornost díky zadním LED světlům, které se táhnou po celé zadní části. Dynamický tvar světel snižuje odpor, díky ostrým linkám. Skromný spoiler je takovou třešničkou na dortu.

Interiér

Interiér prošel masivní transformací. Pryč je dvoustupňová přístrojová deska s obrazovkami kolem řidiče. Čisté linie jsou rozmístěny po celém interiéru a Civic Coupe tak získává moderní, mladistvý vzhled. Všemu kraluje přehledný TFT displej, který zobrazuje všechny podstatné údaje, které jsou zapotřebí k bezpečnému provozu. Interiér se pochlubí i větším prostorem pro cestující, kteří získají větší prostor pro nohy, ale i zavazadlový prostor.

Hnací ústrojí

Nový Civic Coupe se pochlubí i změnou v motorech. Nabídne dva nové, které poskytnou skvělý výkon. Pod kapotou najdeme motor o objemu 2,0 litru čtyřválec s výkonem 158 koní a 138 liber-stop točivého momentu. To je výrazné zlepšení o 15 koní. Další novinka je motoru o objemu 1,5 litru, které funguje na přímém vstřikování paliva. Díky tomu vytáhne 174 koňských sil a 162 liber-stop točivého momentu.

Závěr

Civic Coupe je super krok, jak aktualizovat upadající hvězdu. Nový exteriér, čistý interiér a dvojice pohonných jednotek na sebe dostatečně upozorní. Nový i ty stávající zákazníci se tak mají na co těšit.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »