CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Honda CR-Z zaujme skvělou výbavou a nízkou spotřebou


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Jsou tomu tři roky, co Honda představila zrevidovanou CR-Z. Japonská značka nyní odhalila novou aktualizaci dvoudveřového hybridu. Facelift přichází jen několik měsíců poté, co Honda oznámila upgrade modelu. Honda opravuje na CR-Z některé nedostatky. Ohledně designu proběhla změna v postoji, který je nyní více agresivní. Dále je tu silnější motor a další designové prvky, které by podle všeho měli být založené na Acura NSX.

Exteriér

Změny jsou v největší míře v přední a zadní části. Přesto nejsou tak výrazné. Honda CR-Z je trochu více agresivnější, díky hranaté masce chladiče. Nárazník získal ostří prvek, který zasahuje do bočních linek. Tyto aerodynamické prvky byly rovněž přepracovány. Při pohledu z boku má CR-Z pouze dvě nové funkce. Předchozí ohnuté boční sukně byly nahrazeny kompletně novým designem. Nově jsou v nabídce pětipaprsková kola.

Interiér

Vnitřní upgrade zahrnuje kovový povrch u klik dveří, obložení přední a středové konzole. Kabina nabídne větší míru pohodlí, díky loketní opěrce. K dispozici je také nová elektrická parkovací brzda, která eliminuje tradiční páku a zvyšuje prostor v kabině. Všechny modely jsou také vybaveny tlačítkem Start/Stop.

Všichni zákazníci také získají nově sedmi-palcový dotykový displej. Ten funguje stejně jako tablet nebo smartphone. Stačí se dotknout obrazovky a můžete ovládat kompletní funkce vozu. Kromě toho disponuje Honda CR-Z i novým navigačním systémem a rozpoznáváním hlasu.

Hnací ústrojí

Pohonný systém zůstal nezměněn. Stále máme co do činění s čtyřválcovým benzínovým motorem o objemu 1,5 litru a 15 kW elektromotorem s 144 voltů Lithium-Ion baterií. Kombinovaná energie vytvoří výkon o 130 koní a 140 liber-stop točivého momentu. V základu je manuální převodovka. Zrychlení z nuly na sto zvládne CR-Z za 8,8 sekund.

Závěr

Po pěti letech na trhu bylo na čase aby CR-Z získala aspoň mírné aktualizace. Agresivnější design a mimořádná výbava děla z Hondy CR-Z skvělé auto. Pokud je sportovní vzhled, dobrá spotřeba paliva a přesné řízení to co hledáte, CR-Z je ten pravý vůz.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »