CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Hybridní fastback od Volkswagenu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Ženevský autosalón nám přinesl opravdu velkou spoustu novinek, na které jsme netrpělivě čekali. Pozadu nezůstala snad žádná z představovaných automobilových značek. Našli se však mezi nimi i takové výjimky, které představily něco opravdu originálního. Jednou z nich, byl i koncept vozu od Volkswagenu. Ten nám představil unikátní fastback s hybridním pohonem.

Automobil vypadá opravdu zajímavě. Podle slov automobilky na něm můžeme pozorovat prvky, které představují nový designérský směr této německé společnosti. Automobil nese název Sport Coupe Concept GTE a diváka okamžitě zaujme svými ostrými liniemi a jednotlivými ostře řezanými čarami, které protínají celou karoserii vozu.

Automobil je postaven na platformě MQB, kterou momentálně využívá například Golf a několik dalších vozidel VW Group. K pohonu tohoto konceptu slouží přeplňovaný 3,0 l TSI V6 s přímým vstřikováním, který produkuje sílu 295 koní. Tento motor je navíc doplněn o další díky plug-in hybridnímu systému, který má výkon 168 koní a dohromady tak dávají výkon úžasných 374 koní.
Povaha tohoto vozu by se dala vyjádřit jako alternativa ke klasickým B s C segmentům. Má sportovní potenciál, který je navíc obohacen o funkčnost velkého hatchbacku s vnitřním prostorem podobným sedanu. Zkrátka jedná se mix toho nejlepšího, co vozy od VW poskytují a jeho koupě bude jednoznačně trefou do černého.

Řidiče zajisté velice potěší také interiér vozu, který si z exteriéru přenáší do kokpitu ostré hrany a tu nejlepší technologii. Veškeré informace budou totiž řidiči promítány na 12,5“ 3D display a cestující vzadu mají k dispozici další dva 10“ palcové displeje.
Zkrátka tento nový vůz je doslova bomba. A my už nyní predikujeme, že pokud bude opravdu vyráběn, zákazníci se jen pohrnou.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »