CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Infinity QX30: Když se koncept mění do reality


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Měli jsme představu o tom, jak bude Infiniti QX30 vypadat. Překvapením však bylo, že koncept, který se představil na ženevském autosalonu, byl připraven téměř do výroby. Verze Q a QX jsou postaveny na Mercedes-Benz platformě, která je základem A-třídy ve formě hatchbacku. Kromě toho se vůz poskládá v továrně Nissan.

Takže model Infiniti QX30 nabídne slušnou dávku překvapení. Můžeme se tedy těšit na konečnou podobu tohoto modelu. Nový crossover se představí na LA Auto Show a dále bude k dispozici i pro Čínu, kde se očekává největší prodej tohoto modelu.

Exteriér

Vzhled QX30 je velmi podobný jako u Q30. Líbí se nám i celková podobnost ke konceptu, který se představil v Ženevě. Několik změn sice proběhlo, například zrcátka jsou větší, kola menší a tak dále. Plech však zůstává ve své podstatě stejný. Je zřejmé, že model je vyšší než Q30 hatchback. Odvážný design se silnými puky běží dolů na obě strany.

Celkově je tedy design QX30 skvělou volbou. Automobilový svět totiž nechce zmenšené verze lepších značek, ale kvalitní modely, které skutečně něco umí. Je dobře, že QX30 se vydala tímto směrem.

Interiér

Konstrukce QX30 má jedinečný interiér i pro Infinity. Můžete si všimnout, že některé Mercedes části jsou až příliš na očích. Jedná se o drobnosti, které ovšem udělají velkou službu. Dominantou je velký 7-palcový displej, který je pokryt kůží Nappa v černé nebo béžové barvě. Kůže obaluje i palubní desku s viditelným prošíváním, které vypadá opravdu dobře. Důvod proč si pořídit QX30 je i fakt, že má mít nejtišší interiér ve svém segmentu. Jestli tomu je skutečně tak, prověří až ostrý provoz.

Hnací ústrojí

Co se bude ukrývat pod kapotou je zatím zahaleno rouškou tajemství. Informace se scvrkávají pouze na pohon všech čtyř kol a možnosti nasazení hybridu. Dále můžeme předpokládat hned několik verzí motorů, které budou určené pro jednotlivé trhy.

Závěr

Infiniti QX30 je velmi atraktivní vůz, který skvěle podporuje značku. Nabízí neotřelý design a kvalitní vybavení, včetně materiálů. V mnohých ohledech předčí i modely Mercedes-Benz. A to je dobře.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »