CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Japonci vytahují eso z rukávu v podobě Toyota Supra


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Pokud lze označit jeden vůz, jako nejčastější na seznamu automobilových nadšenců, budete to Toyota Supra. Malý dvou-dveřový sportovní vůz si za svojí éru vydobyl kolem sebe značný kult. Od roku 1978, kdy vyšel model poprvé na světlo světa uplynula velká doba. V roce 1992 se k nám dostal poslední model a až do dnešních dní se nepředpokládal vznik nové verze vozu. Tomu je však konec a nová generace Toyota Supra 2018 přichází na scénu.

Exteriér

Potenciál exteriéru Supra rozvířil v posledních letech hned několik vod. V roce 2007 přišla Toyota FT-HS. Model byl hlavním katalyzátorem k oživení tématu Supra. V roce 2014 představila Toyota FT-1 koncept, který byl radikálně odlišný od většiny předchozích konceptů. Toyota Supra si bere inspiraci od obou modelů. Tvary a linky jsou více hranatější a má mírně kratší délku, ale stále se najde spousty hodně společných prvků.

Interiér

Interiér si opět bere hlavní vzor v FT-1 Conceptu. Nicméně nečekejte úplně stejný automobil. Toyota se totiž bude muset zaměřit více na pohodlí a luxusu. Pokud něco z toho nebude mít nová Supra, nebude moct konkurovat vozům ve své třídě. V modelu tedy bude konvenční středová konzole, vymazlená středová deska a spousty luxusních detailů.

Hnací ústrojí

Hnací ústrojí nové Toyota Supra je zahalené tajemstvím. V průběhu let se objevila spousta čísel od turbo čtyř-válce až po V-10. Vzhledem k tomu, že je to Toyota, můžeme předpokládat hybridní systém. Ten bude vyrábět více jak 400 koní. Podobně je tomu i u Lexusu LS 600h. Všechny tyto domněnky, mají reálný zázrak. Uvidíme, jak tomu nakonec bude.

Závěr

Supra příští generace vzbudí velký poprask. Jejich nový štítek musí být bomba a na všem si dají záležet. Automobilový průmysl bude mnohem šťastnější, když se na svět dostane nová Toyota Supra. Uvidíme, jaké detaily nám přinese Toyota během dalších měsíců.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »