CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Kia Optima 2016 zvedá laťku


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Při pohledu na první generaci Optima, je těžké uvěřit, že korejská loď bude jedním z nejlépe vypadajících a vybavených sedanů ve středně velkém segmentu. Jenže tato skutečnost nastala v roce 2011, kdy Kia vypustila třetí generaci do světa. Letošní rok naváže na předchozí úspěch. Čtvrtá generace sklidila velký potlesk na New York Auto Show 2015. Sportovní a evoluční design je inspirovaný Sportspace konceptem. Na modelový rok 2016 se máme vskutku na co těšit.

Exteriér

Optima nabídne evoluci ve svém designu. Nejedná se o žádné nové technologie, pouze se rozvine do krás, které posunou novou generace o level výše. Přední část je mírně přepracována a vůz působí více mohutně. Velkou část na tom nese mřížka, která má širší, ale užší tvar. Světlomety jsou také přepracovány a skvěle doplňují nastavené změny.

Celkově se vůz drží linií a tvarů třetí generace, ale existuje spousta detailu, které dají vyniknout nové energii. Zadní světla prošli změnou a nově jsou vybaveny technologií LED. Víko zavazadlového prostoru vyostří charakter díky přesným linkám. Z profilu je sedan velmi podobný svému předchůdci. Tvar a design má však své elegantní linky, které potěší nejednoho fanouška Kia Optima.

Interiér

Optimalizovaný interiér je nyní větší a pohodlnější. Velkou novinkou je řada detailů, která se běžně objevuje u luxusních vozidel. Pěkný detail najdete na přístrojové desce, která má kovové akcenty a zdobné prošívání.
.
Změnou prošla i řada sedadel, která je nyní tužší, ale zase rám sedadla snižuje vibrace. Jízda je tak mnohem pohodlnější. Pro milovníky technologií, je v nabídce 8-palcový dotykový displej, který skvěle integruje s Android iOS 8.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází 2,4 litrový čtyřválec a přeplňovaný 2,0 litrový čtyřválec. Oba motory jsou pod vládou šestistupňové automatické převodovky. Výstup z motoru o větším objemu, je 192 koňských sil a 181 liber-stop točivého momentu. Menší kolega nabídne jen 185 koní a 178 liber stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto za 8,5 sekundy a 7,2 sekundy.

Závěr

Kia Optima se dramaticky vyvinula s příchodem třetí generace. Nová generace posouvá vše ještě dál. Optima je tak přístupna širšímu publiku a jak se očekává, tento trend bude pokračovat. Kia se stává silným hráčem na trhu, kterého je třeba brát vážně.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »