CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Lamborghini Urus pro rok 2017


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Když Porsche přišlo v roce 2003 se svým modelem SUV, byla jen otázkou času, než tak učiní i další prémioví výrobci super aut. Po letech fám, šepotu a plánování, přišlo Lamborghini se svým SUV modelem Urus, který vám vyrazí dech. Otázkou však zůstává, zda může být Lamborghini Urus skutečně úspěšné SUV a jak se vyrovná s konkurencí typu Porsche Cayenne či Bentley Bentayga.

Exteriér

Urus nevypadá jako opravdové Lamborghini. Vypadá spíš jako Humvee s Lambo odznakem. Urus na druhou je koncepční vůz a udržuje si prvky ostrých a tvrdých úhlů s agresivním stylem, který je znám právě u Lamborghini.

Přední část je ostrý šíp, který křičí Lamborghini. Většina stylingu z Urus je půjčený od Aventadoru, ale ve větším měřítku. Velké výřezy na přední straně, také úzce připomínají Aventador.

Velkou pozornost si ukusují 24-palcové kola, které jsou vyrobeny z hliníku v matném laku. Celkově je exteriér Lamborghini Urus velmi sexy.

Interiér

Urus nabídne interiér pevný jako skála. Na rozdíl od většiny SUV je Urus určený pouze pro čtyři dospělé osoby – jednoho řidiče a tři cestující. Zkušenost se sezením v novém modelu je jako šitý oblek na míru. Interiér je postavený z uhlíkových vláken. Díky tomu se výrazně sníží hmotnost.

Více informací o interiéru a jeho funkcích není k dispozici. Lze očekávat, že Lamborghini nabídne luxus, který je typický pro tento segment vozů.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází motor V-10 o objemu 4,0 litrů. Ten vyprodukuje na 560 koňských sil a 516 liber-stop točivého momentu. Hodně se spekuluje, že pod kapotou se bude nacházet jiný motor nebo bude k dispozici více variant. Zatím se musíme spokojit jen s těmito kusými informacemi.

Závěr

Je příliš brzo hodnotit celkový dojem z Lamborghini Urus. Na papíře vypadá velmi dobře, ale také bude velmi drahý. Silný motor a skvělý interiér by však mohl nalákat spoustu potencionálních zákazníků, které by přešli k Lamborghini od konkurence.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »