CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Legendární Renault Alpine Vision je zpět v podobě konceptu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Poprvé se tento model představil v roce 1961 pod názvem Alpine A110 a dosáhl legendárního postavení díky svému lehkému a sportovnímu designu. Kromě toho však model úřadoval řadu let v mistrovství světa v rallye. Výroba byla přerušena v roce 1977 a nyní se Renault rozhodl vrátit A110 zašlou slávu. Těšit se můžete na moderní design a luxusní materiály, které mají postavit toto legendární vozítko na nohy. Pojďme se nyní podívat na koncepční verzi tohoto žihadla.

Exteriér

Ačkoliv si zachovává tvar a velikost, některé konstrukční prvky získaly řadu nových přívětivých funkcí. Vpředu jsou patrné tři úpravy. Za prvé, světlomety a mlhovky již nejsou skryty za oranžovými kryty. Dále je tu nová maska chladiče s vodorovnými pruhy a méně agresivními liniemi. Je pravdou, že nový koncept není tak cool, jako domu bylo u původní A110.

Větší změny nalezneme v zadní části, kde nepoznáme žádné známé detaily. Spoiler ze zavazadlového prostoru je pryč a jednotné světlomety jsou nahrazeny počtem menších jednotek. Ze zadní části je tak Alpine Vision mnohem více chladnější.

Interiér

Kabina má sportovní nádech a na první pohled jsou patrné i prémiové materiály. Je předem jasné, že pokud se něco bude lišit od předchozího modelu, bude to kabina. Nemusíte však být zklamaní, jelikož je vybavena z vysoce kvalitních materiálů, které vám zpříjemní požitek z jízdy. Vše je zabaleno v kůži s kontrastním modrým prošíváním. Na středovém panelu naleznete přizpůsobitelný TFT displej a celou řadu dalších informačních technologií, kterými si můžeme naplánovat celou svojí cestu.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází čtyřválcový motor s výkonem 197 koní a 177 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 4,5 sekundy. S největší pravděpodobností bude k dispozici i 2,0 litrový motorem, který bude generovat na 271 koní a 265 liber-stop točivého momentu.

Závěr

Renault Alpine Vision Concept má slušně našlápnuto na velmi působivý sportovní vůz. Skvělý výkon a krásný design na sebe upoutá pozornost. Nemluvě o legendě, která je spojena s tímto jménem. Uvidíme kolik se dostane z konceptu do skutečné výroby.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »