CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Lexus IS 200 T 2016 si brousí drápy na německé kolegy


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Lexus byl vždy o krok pozadu za velkými kluky z Německa. To zejména v přeplňovaných vozech. Nyní se však zdá, že je o krok na před. Je to díky zavedení přeplňovaného IS 200t. Přestože to trvalo celou věčnost, Lexus představil nabušené IS. Tento model bude pomalejší při akceleraci, ale co na tom záleží, když předvede hodně muziky za málo peněz.

Exteriér

Na vnější straně se design moc nevytáhl. Nabízí stejné křivky jako zbytek IS lineup sedanů, které mají odznaky "IS 200 T".Není to však špatné. Současná generace IS má pěkné křivky a je to stylové auto. Škoda jen, že Lexus nebyl více odvážný a nešel ještě dále v designu, který by nabídl více, než jen sportovní auto.

Interiér

Smutnou zprávu máme pro všechny milovníky interiéru. Zatím Lexus nevydal žádnou zmínku o tom, jak bude kabina v modelu IS 200 T vypadat. Máme však velké podezření, že bude v podstatě stejná, jakou nabízí aktuální IS sedany. Se standardními funkcemi to bude podobné. Ty se podle všeho budou pohybovat v rozhraní IS 250 a IS 350.

Hnací ústrojí

Pod kapotou je místo na přeplňovaný čtyřválec, který je vůbec první v Lexus sedanu. Tento 2,0 litrový motor, který má vodou chlazený mezi-chladič má výkon 241 koní při 5800 otáčkách za minutu a 258 liber-stop točivého momentu mezi otáčkami 1650 a 4400 otáček za minutu. Zrychlení z nuly na sto je za 7 sekund. Maximální rychlost Lexus IS 200 T je 230 km/h.

Závěr

Ačkoli Lexus škádlil BMW o použití přeplňovaného čtyřválce ve svých reklamách, byla to otázka času, kdy japonská automobilka naskočí do rozjetého vlaku. První zkušenost s tímto typem motoru není špatná a rozhodně je to pozitivní směr. Nicméně se Lexus musí ještě hodně snažit. Alespoň na zrychlení, protože v tom je BMW stále hodně vpředu.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »