CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Lincoln Continental pro rok 2017


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Lincoln Continental je vlajková loď automobilky. Nyní jej čeká velký comeback v roce 2016, celkem 14 let od doby, kdy prémiová značka narušila typový štítek potřetí ve své historii. Zpráva o oživení přišla z oficiálního zdroje, který šíří pověsti v poslední době. Pojďme společně přivítat nový přírůstek do luxusního segmentu limuzín.

Exteriér

Pokud jde o vzhled budoucího modelu předpokládá se, že vše zůstane podle původního návrhu konceptu až na pár prvků, které by byly příliš drahé pro normální reprodukci. Tvar limuzíny se navzájem zrcadlí. Přední část je shodná se zadní části a jsou jako identická dvojčata. Nově je i navržena maska chladiče, která je sestavena z odznaku Lincoln a několika prvků z leštěného hliníku. Dalším přírůstkem jsou světlomety, které jsou trošku z říše fantasty.

Interiér

Interiér je obestřen rouškou tajemství. Předpokládá se však, že paluba bude s podobnými funkcemi, jako předchozí modely. Tónovaná skla, bohatá středová konzole s přehledným displej, ovládací prvky směrem k řidiči atd. Zkrátka se Lincoln Continental pochlubí všemi moderními technologiemi, které jsou v segmentu luxusních vozů samozřejmostí. Chybět nebude ani speciální místo pro odkládání šampaňského.

Hnací ústrojí

Fanoušci motoru V-8 budou zklamáni. Pod kapotu si našel cestu motor V-6. Čtyřválec EcoBoost o objemu 3,0 litru udrží na uzdě 350 koní. Dále očekáváme automatickou devíti či deseti rychlostní převodovku. Zajímavá bude samotná spotřeba vozu. Uvidíme jak se přiblíží Continental konkurenci nebo naopak se pokusí jít se spotřebou níže a získat tak další konkurenční výhodu.

Závěr

Zatímco milovníci historie budou skákat do nebes, je nutné podívat se na celý koncept trochu z dálky. Nový Continental může být velmi dobré auto v segmentu luxusních vozů, které má skutečně co nabídnout. Jak se tato vlajková loď skutečně povede je však záhadou, která by se mohla rozluštit nejdřív v roce 2017.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »