CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Lincoln MKC přináší novou krev a posiluje automobilku


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Nalezení sebe sama není nikdy snadná věc. Obzvláště, pokud jste 100 let staré auto a společnost se v novém tisíciletí snaží co nejlépe vyjít s penězi. Od roku 2008 trápí Lincoln finanční krize. Navzdory všemu se však vrací a způsobuje rozruch v segmentu luxusních vozů v naději, že se vše změní k lepšímu. Model, který má vše otočit na tu správnou stranu, nese název MKC a jedná se o kompaktní crossover, který však má obrovskou konkurenci. Pojďme se podívat blíže, co Lincoln připravil pro svojí vlajkovou loď a jaké funkce si připravil pro modelový rok 2017.

Exteriér

Lincoln MKC je svalnatý crossover, který nabízí široký postoj v elegantním držení. Model silně připomíná původní koncept z roku 2013. Najde se však pár rozdílů. Změnu najdeme především na dveřích, koncovce výfuku a zadních světlech. K exteriéru patří i celoskleněná panoramatická střecha Vista, která poskytuje výhled jak pro první, tak pro druhou řadu pasažérů. Lincoln MKC působí v exteriéru báječně. Dojem bytelného vozidla, které vše zvládne, je uvěřitelný a nám se jeho design vskutku líbí.

Interiér

Vzhledem k postavení Lincolnu, jako prémiové značky, stojí hodně úsilí vytvořit skvělý pocit v interiéru. MKC je především o pohodlí, ale i zde najdeme pár technologických hraček, které nás ohromí. Po celém interiéru nacházíme tuny jemného materiálu a hliníkového obložení. Volant, sedačky, to vše je potaženo kůží a zdobeno francouzským prošíváním. Novinkou je okolní osvětlení, které nabízí sedm režimů a možnost osvětlení pro držáky nápojů nebo kliky dveří.

Hnací ústrojí

MKC je dodáván s 2,0 litrovým čtyřválcovým motorem EcoBoost. Výkon na 240 koní při 5500 otáčkách za minutu a 270 liber-stop točivého momentu při 3000 otáčkách za minutu. Lincoln však přislíbil více možných konfigurací, které však spojuje šestistupňová automatická převodovka SelecShift.

Závěr

MKC vypadá opravdu jako dar z nebes pro Lincoln. Model se stane součástí luxusního segmentu, který je jednám z nejprodávanějších segmentů MKC modelová řada je navíc skvělá. To by mohlo stačit k tomu, aby se Lincoln vzpamatoval a začal opět fungovat na plný plyn.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »