CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

McLaren GT 570S nabízí jiný pohled na svět


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Stejně jako super série 12C, 650S, 650S Spider a několik dalších variant, i McLaren je připraven expandovat mimo McLaren 570S nebo 540 C. Skládací střecha Spideru je do značné míry skvělá, ale ještě zajímavější varianta je spekulativní 570 S Gran Turismo, který se hlásí o pozornost ve stájích McLaren.
Automobilka se snaží vydávat super rychlé sportovní série, které majitelům napumpují pořádnou dávku adrenalinu. Navíc má být 570S GT skvělou alternativou k BMW nebo Mercedesu. Ať už si jej budete chtít vzít na cestu do práce nebo o víkendu předvést výkonna místní silnici, 570S GT vám zachová všechny hodnoty a ukáže vám svět z jiného úhlu.

Exteriér

Od pasu dolů bude GT totožné s 570C Coupe. Zda je to dobrá věc či není záleží na spotřebitelích. Nicméně McLaren GT 570S nabídne svůj pohled na sportovní sérii s unikátními světlomety, bočními linkami a výrazným difuzorem.
Další zajímavostí je střecha. Ta by měla být skleněná a rozkládat se od horní části čelního skla nad motorem až k zadní části. Sklo budí hezký elegantní vzhled a zároveň rozšiřuje prostor v kabině. Jako bonus snižuje celkovou hmotnost a zvyšuje těžiště vozu. To se bude hodit při manévrování ve vysokých rychlostech.

Interiér

Interiér z posledních informací je stále velkou neznámou. Větší kokpit bude k dispozici díky skleněné střeše. Kabina dále nabízí úložný prostor mezi sedadly a motorem. Základem bude komfort během jízdy a celkově vyšší luxus, než jsme tomu byli zvyklí u předchozích modelů.

Hnací ústrojí

Pod kapotou McLaren GT 570S se nachází 3,8 litrový motor V-8 twin turbo, který bude produkovat 562 koní při 7400 otáčkách za minutu a 443 liber-stop točivého momentu při 5000 otáčkách za minut. Síla bude převedena na zadní kola, která má pod kontrolou sedmistupňová převodovka. Zrychlení z nuly na sto bude kolem 3,2 sekund.

Závěr

McLaren GT 570S má šanci na první místo v segmentu super aut. Přichází totiž s klasickými vlastnostmi, které jsou velmi oblíbené a přitom nabízí i pár nových pohledů na to, jak se dá dělat super auto. Dobrá práce McLaren!


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »