CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mercedes-AMG 45 je svěží, ale něco mu chybí


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Hot-road třída známá jako 45 AMG je tu s námi od roku 2013. Celkově zapůsobila velmi dobře. V letošním roce obdrží aktualizaci a Mercedes neponechal nic náhodě. Pětidvéřový model přináší fúzi aerodynamických aktualizací, výkonu a moderních technologií. Jak tato kombinace dopadla, se dozvíte níže.

Exteriér

AMG 45 sdílí většinu vizuálních podnětů, jako normální A-Class. To je v pořádku. Sekne mu to. Základní model se může pochlubit se skvělým tělem a sportovním stylem. Auto je robustní a profil má pekelně svižné křivky. Nový přední nárazník čerpá inspiraci z motoristického sportu. Díky tomu přichází s vysokým přítlakem. K tomu napomáhá trojrozměrné A-křídlo. Zadní strana disponuje s difuzorem a velkým spoilerem na hraně střechy. Mercedes tvrdí, že všechny tyto úpravy nejsou jen pro parádu, ale zvyšují stabilitu a manipulaci.

Interiér

Interiér 45 AMG nabízí fenomenální zázemí pro řidiče. Palubní deska z uhlíkových vláken nabízí přilnavost pro mobilní zařízení. Multifunkční volant s plochým dnem disponuje skvělou manipulací. Tomu všemu kraluje kůže s červenými kontrastními švy.
Sedadla získali posilu. Jsou nyní větší a pohodlnější. Navíc kožené čalounění pokrývá většinu povrchů. Standardem jsou pak nejmodernější technologie, informační a navigační systémy.

Hnací ústrojí

Nový model od Mercedesu získal 360 koňských sil. Pod kapotou se totiž nachází přeplňovaný čtyřválec. Takové množství energie způsobí zrychlení z nuly na sto za 4,2 sekundy. Podle všech informací by tento krasavec měl konzumovat pouhých 6,9 litrů paliva na 100 km. To je velmi slušné. Maximální rychlost je stanovena na 250 km/h.

Závěr

Mercedes AMG 45 je skvělé auto. Nabízí vyvážený poměr výkonu a designu. Přesto si nemyslíme, že tento model je nejlepší volba v segmentu, které nejvíce vystihuje.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »