CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mercedes-Benz SLC nabídne svěží vítr a skvělé novinky


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

V roce 1997 se objevil poprvé Mercedes-Benz SLK. Za tu dobu se jej prodalo na více, jak 600 000 kusů. Na jaře roku 2016 se objeví Mercedes Benz SLC-Class, který nahradí SLK, ale jen podle jména a ne ducha. Za SLK bude vše pokračovat ve stejném stylu, ale s určitými prvky, které jsou typické pro C třídu.

Exteriér

Nový SLC má čerstvě navržený předek. Pozoruhodné rozdíly najdeme na předním splitteru, světlech, větracích otvorech a mřížkou na chladiči. Světla obsahují soustavu světlometů s LED technologií. Ve srovnání s odcházející SLK verzí, má nová podstatně sportovnější design, který dává SLC agresivní vzhled. Pokud si zvolíte sportovní balíček, získáte chromované lemování. S balíčkem „noc“ zase získáte mřížku v černé lesklé.

Jemné rozdíly najdeme i na bocích. Boční prahy jsou více rafinované a zadní část je o něco méně výrazný. Větrací otvory v zadní části jsou o něco níže. Linie kolem nich vytváří krasný 3D vzhled. Výfuky jsou šikmé a o něco širší. Difuzor má povrchovou úpravu v podobě chromového lakování.

Interiér

Interiér je aktualizovaný a i zde se najdou rozdíly v obou verzích. Dveřní obložení, středová konzole a sedadla mají podobný design jako předchozí model. Přístrojová deska má dvě hlavní měřidla rozdělené na sekundární a hlavní měřidlo. Malý displej sedí mezi oběma měřidly.

SLC pokračuje s elektrohydraulickou střechou, kterou můžete manipulovat i při rychlosti 40 km/h. Pro model je připravena i řada volitelných funkcí, jako jsou vyhřívaná sedadla nebo speciální systém s vytápěním na krku pro oba cestující. A spousty dalších funkcí na vás čeká v novém Mercedesu-Benz SLC.

Hnací ústrojí

Pod kapotou najdeme 2, litrový čtyřválcový motor. SLC vytáhne 241 koňských sil a 273 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto proběhne za 5,7 sekund. Maximální rychlost je 210 km/h. Pro milovníky je k dispozici speciální nástavba v podobě jednotky, která vám naladí zvuk výfuku.

Závěr

Nový agresivní vzhled a čerstvé změny v interiéru posouvají nový SLC směrem vpřed. Je škoda, že něco odchází, ale pokud se to nahrazuje něčím, co je lepší, není třeba být smutný. Mercedes-Benz SLC 2017 si vede velmi dobře.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »