CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mercedes: hybridy válcují diesely


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Mercedes-Benz nastoluje jasný výrobní plán. Postupně utlumovat výrobu dieselových agregátů a nahrazovat je plug-in hybridy.

Skandál s podvody Volkswagenu, který momentálně hýbe automobilovým světem, nemá dopady pouze na samotné VW, ale i na další producenty vozů s dieselovými pohony. I hodnota akcií jiných automobilek produkujících dieselové jednotky klesly na ceně a zřejmě nebude náhoda, že včera přišel s velice zajímavou informací i Mercedes.

Ten je totiž hned na třetím místě za Audi a Volkswagenem, co se propagace naftových agregátů týče. I proto je nové sdělení o to více, zajímavější. Mercedes se totiž nechal slyšet, že do budoucna vnímá kombinované agregáty typu plug-in hybrid jako perspektivnější než klasické dieselové jednotky. Vzhledem k tomu, že se neustále se zvyšující požadavky emisních norem nepříznivě podepisují na cenu vývoje nových dieselových agregátů, jejich výrobu a s tím i cenu vozu, které se stává neprodejným. I z toho důvodu jsou plug-in hybridy cestou, jak zachovat standard vozu i za předpokladu splňování emisních norem.

Mercedes má také v plánu daleko větší zaměření na vývoj technologií a nových platforem, do kterých bude snadné hybridní pohonné jednotky instalovat. Počítá samozřejmě také s čistě elektrickými vozidly, což nám také dokázal na autosalonu ve Frankfurtu. Krom dieselu pracuje Mercedes také na zcela novém šasi, které bude jedinečné a mělo by se prý dokonce jednat o přelomovou novinku, kterou se nechají inspirovat i ostatní automobilky. A vzhledem k tomu, že už v minulosti Mercedes experimentoval s různými druhy vzduchového odpružení a nejrůznějšími systémy regulujícími sklony a náklony, máme se určitě na co těšit. A kdo ví, třeba skandál VW urychlí vývoj plug in hybridů natolik, že budou k dostání za rozumnou cenu již o něco dříve.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »