CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mercedes potvrdil vývoj elektromobilu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Elektromobily, nebo alespoň jejich návrhy, se stále častěji dostávají na portfolio všech světových automobilek. Pozadu nechce zůstat ani Mercedes, který již ukázal pár konceptů, které byly odpovídající prestiži samotné značky. Nyní však ohlásil, že začíná vývoj elektromobilu, který půjde do sériové výroby.

Luxusní značka ze Stuttgartu je další v pořadí, která se zaměří na vývoj čistého elektromobilu. Úspěch americké Tesly jak se zdá nedává německým gigantům spát a tak se snaží vytvořit Tesle důstojné protivníky ze starého kontinentu, kterým se bude taktéž jiskřit od motoru. Audi momentálně pracuje na čistě elektrickém SUV, které se ve Frankfurtu představí pod názvem e-tron Quattro a nyní se tedy přidává i Mercedes-Benz.

Podle slov šéfa vývoje automobilky Thomase Webera se společnost snaží o vývoj vysoce atraktivního elektromobilu, jehož dojezd by činil 400 až 500 km. Do jakého segmentu však automobil bude spadat, ani další podrobnější technické specifikace však Weber neprozradil. Uvedl však, že vůz bude patrně větší než třídy A a B. Vyvíjená technika by navíc měla být natolik flexibilní, že bude moci být používána i při vývoji jiných vozů a čistě lektrickým pohonem. To by mohlo znamenat, že v budoucnu nás nečeká pouze jediný zástupce elktromobilu od Mercedesu.

Mercedes nabídl čistě elektrický automobil již v minulosti. Jednalo se o MPV B Electric Drive či SLS AMG Electric, které patřilo mezi elektrické supersporty. U obou případů však šlo o čistě limitované sportovní série, které nebyly určeny pro masovou výrobu.

Konkurenci pro Mercedes plánuje i BMW, které chystá model i5. Ten by měl představovat čistě elektrický rodinný sedan. O SUV od Audi jsme si již zmiňovali a elektriku by do svého vozu chtělo dostat i Porsche u modelu Pajun.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »