CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mercedes S-Class Coupe 2015 v celé své kráse


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Po sérii fotografií, které se objevily na internetu, se konečně Mercedes rozhodl vzít vše do vlastních rukou a představit své luxusní kupé. Nový model, který nahradí CL, bude první S-třída coupé téměř za 15 let. Nový model se drží téměř všech proporcí konceptu S-Class Coupé, který byl představený v loňském roce ve Frankfurtu. Výrobní verze si zachovává design, technologii i luxus.

Exteriér

S-Class Coupe se lze popsat jen jedním slovem. Je jednoduše nádherný. Byly četné případy, kdy se koncept a render nepodobal realitě. Tohle však není ten případ. Mercedes S-Class Coupe sleduje trend a vypadá přesně podle plánovaného modelu. Menší omezení oproti konceptu vidíme na přední straně, ale většina prvků byla zachována. Futuristický vzhled a svalnatá ramena dělají z modelu poněkud objemného cvaldu.

Světlomety jsou vyplněny LED diodami a v případě, že si připlatíte, můžete si tam přidat 47 Swarowski krystalů. Vrcholem všeho je panoramatická skleněná střecha, která pokrývá téměř dvě třetiny celé střešní plochy.

Interiér

V interiéru rozhodně nemusíte mít strach, že by něco nefungovalo. Otázkou však zůstává zda je dost zajímavý.

Nový vůz je vybaven novou palubní deskou, která je rozdělena na dvě části. V horní palubě naleznete všechny potřebné přístroje a dolní část obsahuje různá udělátka pro příjemnější jízdu. Vše je od sebe odděleno kontrastní barvou pro krásnější design.

Interiér rozhodně není nudný a má co nabídnout. Stále je tu však prostor, kdy jej Mercedes mohl vylepšit. Přidat nečekané prvky a více ho stylizovat do konceptu.

Hnací ústrojí

S-Class Coupé získá 4,7 litrový motor V-8 Biturbo. Ten by měl produkovat více jak 449 koňských sil. Pro luxusní kupé je to značná síla, ale vše záleží na tom, jak vysoký bude točivý moment. Coupé by mělo disponovat více jak 516 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 4,5 sekund a maximální rychlost je 250 km/h.

Závěr

S-Class Coupe není auto pro velké prodeje. Najde si své fanoušky, ale vše to bude na rovině vkusu. Je to totiž jeden z nejkrásnějších modelů, které se chystají do výroby. Jsme rádi, že Mercedes se drží svého řemesla a nevymýšlí zbytečné novoty, které mohou jenom uškodit.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »