CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Mini a do terénu? Nový Mini Clubman ALL4 vám vyrazí dech


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Mini na sobě pracuje a aktualizuje svůj lineup. Mini Cooper nové generace se nám ukázal již v roce 2014. Aktualizovaný Mini Countryman pro rok 2015 také není žádnou novinkou. Co však vyrazí dech fanouškům autíček z vajíčka, je zcela nový model Clubman pro modelový rok 2016. Pokud je vám i tohle málo, můžete se připravit na speciální verzi ALL4, která nabídne pohon na všechny kola.

Exteriér

Mini neudělal moc velké změny na exteriéru Clubman All4. Největší změnu najdete na předních dveřích. Některé větrací otvory a spodní spoilery ztratily chromované lišty, které jsme mohli vidět na dvoukolové variantě. Chromovaný pruh však zůstává na mřížce. Model dále zdobí klasika, kruhová světla a zapuštěné mlhovky.

Clubman ALL4 je dodáván s 16-palcovými koly. Nový model se pochlubí i s jiným lakem, který nese název digitální modrá metalíza.

Interiér

Ve velmi podobném duchu je vedený i exteriér. Ani zde nepřidal Mini příliš změn. Ve skutečnosti Clubman ALL4 neprošel žádnou úpravou. Drobné odchylky najdete pouze u verze Clubman S ALL4. Těšit se můžete na klasickou přístrojovou desku a řadu informačních systémů, které zlepšují pocit z jízdy. Sportovní sedala zvyšují komfort a především barevná kompozice a použité luxusní materiály vás ohromí.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se teprve začínají zjevovat ty nové vymoženosti, které ALL4 nabízí. Hrdý majitel vozu si vystačí s tříválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1,5 litru, 134 koňskými silami a 162 liber-stop točivého momentu. Verze Clubman S ALL4 se chlubí přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který vytáhne 189 koňských sil a 207 liber-stop točivého momentu. Oba modely jsou pod vládou šestistupňové manuální převodovky nebo osmi stupňové automatické převodovky.

Závěr

Mini Clubman ALL4 je trošku zklamáním. Mini mělo přijít s modelem, který nabídne něco více, než jen pohon na všechny kola. Myslíme si, že Mini by měl mít více, jak dvě modelové varianty, které nenabízí jen rozdíl v motoru a jízdních vlastnostech.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »